Üç yeni atölyenin açılışı yapıldı

Çerkezköy Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ne yapılan atölyelerin açılışı yapıldı.

Üç yeni atölyenin açılışı yapıldı

Çerkezköy Bakış - Okul binasında yapılan açılışa Kaymakam Atilla Selami Abban, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, okul müdürü Mustafa Murat Sütçü ve ilçedeki okulların müdürleri katıldı.
“ENGELLERİN OLMADIĞI BİR DÜNYA DİLİYORUM”
Atölyeler ile ilgili bilgi veren okul müdürü Mustafa Murat Sütçü, “2015 – 2016 eğitim öğretim yılında  Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim İş Okulu bünyesinden ayrılarak İstasyon mahallesinde Çerkezköy’ün en eski okul binaların birinde başlamış olduğumuz eğitim hayatımız, sayın Kaymakamımız ve sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün gayretleri ve destekleri ile bugünkü modern binamızda devam etmektedir. Çerkezköy, Kapaklı ve Saray İlçelerinden 15-27 yaş aralığında 21 kız ve 46 erkek olmak üzere öğrenci olmak üzere toplam 67 hafif zihinsel yetersizliği ve hafif otizmi olan öğrenciye 2 idareci 17 öğretmen ile eğitim ve mesleki eğitim vermekteyiz. Okulumuzda ayrıca bir adet orta-ağır otizm sınıfı bulunmakta ve bu sınıfta da bir öğrencimiz eğitim almaktadır. Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu Özel Eğitimi İyileştirme projesi kapsamında okulumuzun birinci katına Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Atölyesi, üçüncü katına El Sanatları Teknolojisi Atölyesi, dördüncü katına Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Atölyesi yapılmıştır. Atölyelerimiz öğrencilerimizin yetersizlik durumları dikkate alınarak, onların en iyi şekilde eğitim almalarına yönelik donatılmıştır. Atölyelerimiz, her biri 71 metrekare olup toplam maliyeti ise 290 bin TL’dir. Engelleri aşmada aramızda engel yok diyerek çıktığımız eğitim yolculuğunda bizleri yalnız bırakmadığınız ve açılışımıza gelerek bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyor, engellerin olmadığı bir dünya diliyorum.” dedi.
Atölyelerde öğrencilerin kendilerinin hazırladığı ürünlerden Kaymakam Abban ve İl Milli Eğitim Müdürü Ulusan’a hediyeler verildi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306