Yarışmaya Çerkezköy damga vurdu

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Genç Yetenekler Tekirdağ’da Buluşuyor” yarışmasından 4 dalda birincilik elde etti. Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, “Kursiyerlerimiz Çerkezköy’ün bilinen en eski müzisyeni Yurdeer Yayyiğit hocamızdan eğitim aldılar. Tüm gençlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışmaya Çerkezköy damga vurdu

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Süleymanpaşa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonunda yapılan yarışmaya Tekirdağ’dan ilkokullar, ortaokullar, liseler ve yaygın eğitim kurumları katıldı. Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri yarışmaya Çerkezköy’ün bilinen en eski müzisyeni Yurdeer Yayyiğit gözetiminde hazırlandı.

4 DALDA ÖDÜL ALDI

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müzik Kursu öğrencilerinin oluşturduğu orkestra performanslarıyla en iyi sahne performansıyla jüri özel ödülüne layık görüldü. Liseler arası solo birincisi Çağla Senay Tokgöz olurken, liseler arası solo enstrüman birincisi ise Emirhan Açar oldu. Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Orkestrası, yaygın eğitimler arası orkestra topluluğu kategorisinde de birinci oldu.

banner287
“TÜM GENÇLERİMİZİ KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ”

Yarışmadan ödüllerle dönen kursiyerler, hocaları Yurdeer Yayyiğit’e teşekkür etti. Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman ise  “Gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması ve yeteneklerini geliştirmesi yönünde bu yıl tiyatro ve müzik alanlarında gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sanat çalışmalarımız Çerkezköylüler tarafından da çok beğenildi. Yurdaer Yayyiğit hocamız gençler için çok büyük bir şans. Çerkezköy’ün bilinen en eski müzisyeninden eğitim alıyorlar. Tüm gençleri kurslarımıza bekliyoruz’ dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510