Yaz spor okulları tamamlandı

Kapaklı Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan yaz spor okullarının tamamlandı ve kursa katılan 1200 öğrenci sertifikalarını aldı.  Sertifika töreninin ardından Kazak Gölü mesire alanında piknik şöleni yapıldı.

çerkezköy bakış
Yaz spor okulları tamamlandı

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediyesi’nin çocukları spora yöneltmek ve yaz tatillerinde öğrenerek keyifli zaman geçirmelerini sağlamak için açmış olduğu Yaz Spor Okulları tamamlandı. Yaz Spor Okulu öğrencileri Kapaklı Belediyesi’nin Kazak Gölü Mesire Alanı’nda düzenlemiş olduğu Yaz Spor Okulu Sertifika Töreni ve Piknik Şöleni ile bu yılki spor okullarına veda ettiler.

“KURSLARA KATILAN TÜM ÇOCUKLARIMIZI KUTLUYORUM”
 

Sertifika Töreni ve Piknik Şöleninde, öğrencilere ve ailelerine 2018 Yaz Spor Okuluna ait olan kısa filmin gösterimi yapıldı. Ardından öğrencilere ve velilere seslenen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Yaz Spor okulunu tamamlayan çocuklarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Yedi branşta, açmış olduğumuz kurslarımıza çocuklarımız katılarak başarı ile tamamladılar. Bugün de başarı ile tamamladıkları yaz spor okulumuzun kapanışı için bir araya geldik. Kurslara katılan tüm çocuklarımızı kutluyorum. Kurslara yaptığım ziyaretlerde katılım sağlayan yavrularımızda milli sporcu olmayı hedeflediklerini söylediler. Çocuklarımızın bu özgüven içerisinde olmaları bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Yaz boyunca çocuklarını bizlere emanet ederek, kurslarımıza gönderen ailelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

banner287

 

“ONLARA HİZMET ETMEK EN BÜYÜK MUTLULUK”
 

Başkan Mandalı konuşmasının devamında, “2 Temmuz Pazartesi başlayan ve toplam 1200 öğrencinin yararlandığı Yaz Spor Okullarımıza büyük ilgi gösterildi. Yaz Spor Okullarımızda öğrencilerin hem eğlenceli zaman geçirmelerini hem de faydalı kazanımlar ve dostluklar elde etmelerini sağladık. Belediye olarak tüm imkanlarımızı sunuyoruz. Yaz okulları sayesinde çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına, yeni eğitim öğretim dönemine çok daha rahat ve kolay uyum sağmalarına da olanak veriyoruz. Öğrencilerimiz eğitim sezonu sonunda tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirebilecekleri gibi aileleri de huzur içinde oluyorlar. Çocuklarımız bizim yarınlarımız, aydınlığımız, geleceğimiz, umudumuzdur. Onlara hizmet etmek en büyük mutluluk. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, spor yapma alışkanlığı kazanarak sağlıklı yaşam sürmelerine katkıda bulunmak amacı ile düzenlediğimiz Yaz Okullarımız 2019 yılında da farklı etkinlikler ilave edilerek devam edecek.” ifadelerini kullandı.
 

GENÇ SPORCULARA SERTİFİKALARI VERİLDİ
 

Yapılan konuşmanın ardından, sertifika törenine geçildi. Branşlar bazında tek tek sahneye davet edilerek tüm genç sporculara sertifikaları, eğitimcilere de plaketleri verildi. Sertifikalarına kavuşan çocuklar sonrasında Başkan Mandalı ile birlikte doyasıya eğlendiler. Ayrıca öğrencilere ve ailelerine ikramlarda bulunuldu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306