Eğitime verilen arada dijital kitap okuyorlar

Koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından Azize Şahap Bozkurt Anaokulu tarafından oluşturulan e-kütüphane ile minik öğrenciler kitapsız kalmıyor, dijital ortamda kitap okuma etkinliklerini gerçekleştiriyor

Eğitime verilen arada dijital kitap okuyorlar

Çerkezköy Bakış- Küresel bir salgın haline gelen koronavirüsün neden olduğu pandemi nedeniyle dünyada birçok ülkede hayat durmuş durumda. Koronavirüs tedbirleri kapsamımda oklularda yüz yüze eğitime ara verilirken, uzaktan eğitim devam ediyor. Öğrencilerin eğitimden geri kalmaması içinde okul yönetimleri de dizi önlemler aldı.

PDF OLARAK OKUYORLAR

Bu kapsamda Çerkezköy Azize Şahap Bozkurt Anaokulu tarafından oluşturulan e-kütüphane ile minik öğrenciler evlerinde kitapsız kalmıyor. Okulun internet sitesinde yer alan e-kütüphaneye yüklenen kitapları öğrenciler PDF dosyası olarak görüntüleyerek kitaplarını okuyorlar. Yüz yüze eğitime verilen aradan bugüne kadar minik öğrenciler bu süreçte, Ayşe’nin Ayakkabıları, Ağaç Doktorları, Elma ile Gelen Arkadaşlık, Gitar Saati, Daireler Ormanın Kralı, En Hızlı Atlet Benim ve Becerikli Domatesler adlı kitapları okudular. Okul Müdürü Deniz Bulut, Nisan ayının sonuna kadar verilen arada bu etkinliği devam ettireceklerini ve öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını bu şekilde devam ettirdiklerini söyledi.