Ehliyetsiz sürücüyü hastaneye polis bıraktı

Çerkezköy'de ehliyetsiz olarak direksiyon başına geçen Mehmet Özdemir, polis uygulamasına takıldı. Özdemir, gelininin doğum için hastaneye kaldırıldığını söylese de ceza yemekten kurtulamadı. Otomobil çekiciyle otoparka çekilirken, Özdemir ve eşi polis ekip otosuyla hastaneye götürüldü.

Ehliyetsiz sürücüyü hastaneye polis bıraktı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Bir Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında emniyet kemeri ve ters yön uygulaması yaptı.
Tepe bağlantı noktası olmadığı için Kapaklı istikametine tersten girdiği tespit edilen araçlar çevre yolundaki uygulama noktasında durduruldu.
EHLİYETİ YOK
Ters şerit ihlali yaptığı belirlenen Mehmet Özdemir yönetimindeki 39 AAN 687 plakalı otomobili polis ekipleri durdurdu. Yapılan kontrolde sürücünün ehliyetinin olmadığı belirlendi. Özdemir ise, gelinin doğum için hastaneye kaldırıldığını ve acil olarak hastaneye gitmeleri gerektiği için direksiyon başına geçtiğini söyledi.
Bunun üzerine polis ekipleri, ters şerit ve ehliyetsiz araç kullanmaktan Özdemir’e 4 bin 37 TL para cezası yazdı, aracı da çekici ile otoparka kaldırıldı. Hastaneye gitmek isteyen Özdemir ve eşini ise polis ekipleri, ekip otosuyla hastaneye bıraktı.