Altın fiyatları artışta

Hafta sonu düşüşe geçen altın fiyatları haftanın ilk gününe artışla başladı. Çerkezköy’de gram altın 233, çeyrek altın ise 406 TL’den satılıyor.

Altın fiyatları artışta

banner287
Çerkezköy Bakış - Piyasaların kapanmasıyla hafta sonu düşüş gösteren altın fiyatları, haftanın ilk gününe tekrardan yükselişle başladı. Cuma günü kapanışta çeyrek altın 401 lira, Cumhuriyet altını 1.641 liradan satılıyordu. Yeni haftayla birlikte altın tekrar yükselişe geçti. Baharın gelmesiyle birlikte yaklaşan düğün sezonu öncesi altının yükselmesi kuyumcuları ve vatandaşları düşündürüyor.
Murat Kuyumculuk Satış Temsilcisi İbrahim Durmaz, altına rağbet olmadığını belirtti. Durmaz, “Altın fiyatları şu anda son haftaların en yüksek fiyatları. Vatandaşlar almak için değil, daha çok bozdurmak için geliyor. Fiyatlar artacak mı düşecek mi konusu ise belirsiz. Çünkü anlık değişiklik gösteriyor.” dedi. Yaz mevsiminin gelmesi ile düğünlerin artış göstermesinin de bir hareketlilik getirmediğini belirten Durmaz, “Düğün yapacak olan kişiler geliyor fakat mecburiyetten alıyorlar. Önceden aldıkları üç ise şimdi bire düşmüş durumda. Herhangi bir yoğunluk yaşamıyoruz. Vatandaşların da alım gücü pek yok.” ifadelerini kullandı.
Çerkezköy’de gram altın kuyumcularda 233, çeyrek altın 406, Cumhuriyet altını ise 1650 TL’den satılıyor. Uzmanlar, altın fiyatının yükselişini destekleyen en önemli faktörün dolardaki artış olduğunu dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510