'Ekonomik Müjdeler Paketi'ni değerlendirdi

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Tekirdağ Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aslan, 'Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın açıkladığı 'Ekonomik Müjdeler Paketi', iş alemini yakından ilgilendiren önemli maddeler taşıyor. Üretim, yatırım ve ihracata yönelik bu adımların yürürlüğe girmesi ticaret hayatını büyük ölçüde hareketlendirecektir' dedi.

'Ekonomik Müjdeler Paketi'ni değerlendirdi

Çerkezköy Bakış - Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı “Ekonomik Müjdeler Paketi” ile ilgili bir değerlendirme yapan Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Tekirdağ Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aslan, “Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın açıkladığı ‘Ekonomik Müjdeler Paketi’, iş alemini yakından ilgilendiren önemli maddeler taşıyor” dedi.

“TİCARET HAYATINI HAREKETLENDİRECEK”

MÜSİAD olarak, başta taşınabilirlerin teminat olarak gösterilebilmesi, damga vergisine yönelik kolaylaştırıcı düzenlemeler, ihracatçıya yeşil pasaport verilmesi, turkuaz kart, şirket kurmanın yanında tasfiyesinin de kolaylaştırılması, imalatçı KOBİ'lerin kredi faizlerinin karşılanması ve yerli makina alımı için faizsiz kredi, Eximbank kredilerinde yeni düzenlemeler, düşünülen Yatırım Teşvik Sistemi, Çek Kanunu, varlık barışı gibi iş ve ticaret hayatında atılan önemli adımlardan memnuniyet duyduklarını belirten Aslan “Üretim, yatırım ve ihracata yönelik bu adımların yürürlüğe girmesi ticaret hayatını büyük ölçüde hareketlendirecektir” dedi.

“ÖNEMLİ MÜJDELER BARINDIRIYOR”

Başbakanın açıklamalarının önemli müjdeleri barındırdığını kaydeden Aslan “Şehit yakınlarının kamuda işe alımının kolaylaştırılması, araç alımı ile ilgili kolaylaştırıcı düzenlemeler ve terörden etkilenen KOBİ’lere kredi imkanı sunulacak olması ile terörün yaralarının sarılması yönünde atılacak adımlar da, gerek toplum gerekse iş alemi olarak bizi daha güzel günlerin beklediğinin işaretidir. İş dünyası olarak, ihtiyacımız olan huzur, güven ve pozitif istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesi yönündedir. Maalesef milletçe bir kez daha canımız yandı. Terör Saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz” dedi.