Elde edilecek gelirle Afrika'da su kuyusu açılacak

Çerkezköy'de, Tekirdağ İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelirle Afrika'da su kuyusu açılacak. Kermes 5 Temmuz'a kadar açık olacak.

Elde edilecek gelirle Afrika'da su kuyusu açılacak

Çerkezköy Bakış - Gaziosmanpaşa Mahallesi Sayar Sokak üzerindeki kermesin açılışına İHH Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Çalışkan’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Burada kadınlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler ile hazırlanan yemekler satışa çıkartıldı.

“GAYEMİZ ALLAH'IN RIZASINI KAZANMAK”

Burada bir konuşma yapan Çalışkan, “Çerkezköy'ün ve Kapaklı'nın fedakar hanımları bir niyet etmişler, demişler ki Afrika'da su kuyusu açacağız. Rabbim niyetlerini kolaylaştırsın, niyetlerini tamamına erdirsin. Belki ülke olarak zor durumlardan geçiyoruz. Ama dünya zor durumlardan geçiyor. Kovid belası, ekonomik sıkıntılar, dünyada doymayanların yaşattığı zulümler insanları zor duruma sokuyor. Yalnız elhamdülillah ülkemiz olarak güzel sınav veriyoruz. Yeni arkadaşlarla Suriye'den geldik. Orada gördük ki biz emperyalist bir güç olarak değil de, sınırlarımızı koruyoruz ve insani yardım yapıyoruz. Bunu Suriye'de yaptığımız gibi 142 ülkede yapıyoruz. Rengi, dili, dini, ırkı ne olursa olsun mazlumların yanında bir ülkeyiz. Mazlumların yanında bir milletiz. Biz bu milletimizle Allah'ın izniyle dünyaya adaleti, iyiliği, merhameti öğreteceğiz. İçimizde çeşitli spekülasyon yapılabiliyor. Ama bu spekülasyon yapan insanlar ne bir fakire yardım ederler, ne bir muhtacın elinden tutarlar , ne de bir yetimin başını okşarlar. Biz bu tür spekülasyonlara kulak vermeden mazlum neredeyse biz yanındayız. Bugün Suriyeliler ülkemizde misafirler, onlara yardım ediyoruz. Bugün Suriye'ye gittiğimizde gördük yaşama yerleri yok. Kimse Suriyeliler yerine gitsin falan demesin. Suriyeli kardeşlerimiz mazlumdur. Orantısız bir şekilde zalim devlet başkanları tarafından çoluk çocuk, okul, cami demeden bombalanmaktadır. Biz ensarız, yardımcıyız elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gayemiz Allah'ın rızasını kazanmak. Bu kermesin hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyoruz. İnşallah bu kermesin geliriyle kardeşlerimiz Afrika'da bir su kuyusu açacak, susuz gönüllere sular arz edilecek. Merhamet ve aciz merhamete muhtaç gönüllere ülkemizin sevgisini merhametini ve kardeşliğini ulaştıracağız. Rabbim hayırlara vesile kılsın.” Dedi.

5 Temmuz günü de dahil devam edecek kermesten elde edilecek gelir ile Afrika’da su kuyusu açılacak.