Emniyet 'HUZUR' için sokakta

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçe genelindeki Asayiş, Trafik uygulamaları ve umuma açık yerlerdeki kontrolleri ile huzur veriyor.

Emniyet 'HUZUR' için sokakta

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçe genelindeki Asayiş, Trafik uygulamaları ve umuma açık yerlerdeki kontrolleri ile huzur veriyor. Huzur uygulaması olarak yapılan çalışmalarda polis 4 bin şahıs üzerinde GBT sorgulaması yaparken, bu şahıslardan 10’unun aranması olduğu tespit edilerek gözaltına alındı. Öte yandan Polis trafik uygulaması kapsamında da çeşitli yaptırımlar uyguladı.

GBT UYGULAMALARINA YOĞUNLUK VERİLDİ

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş, Trafik ve Güvenlik Büro Amirliği ekiplerince Çerkezköy’de ‘Huzur Uygulaması’ sıklıkla yapılıyor. Terör ile Mücadele ekiplerinin yaptığı uygulamalarda 4 bin şahısa GBT sorgusu yapılırken, aranan 10 şahıs yakalanıp gözaltına alındıktan sonra adli mercilerine sevk edildi.

TRAFİK 317 ARAÇTA KUSUR TESPİT ETTİ

Öte yandan yapılan uygulamalarda Trafik Büro Amirliği’ne bağlı ekipler de toplam 1673 araç üzerinde uygulama yaptı. Yapılan denetimlerde çeşitli kusurları bulunan 317 araca idari para cezası uygulandı.

ASAYİŞTEN KAÇIŞ YOK

Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri de ilçe genelindeki çalışmalarını sıklıkla devam ettirirken, huzur uygulamalarında hakkında aranması olan ve kaçan 241 şahsı yakaladı. Yakalanan şahıslar gözaltına alındıktan sonra adli mercilere sevk edilirken 241 şahıstan 154’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevlerine gönderildi.

AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDİLECEK

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklamasında “İlçemiz genelinde başta terör olmak üzere her türlü suç ve suçlarla mücadele, genel güvenlik ve asayişin sağlanması ile aranan şahıs ve şahısların yakalanması için çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.