Ereğli'de ilaçlama yapılıyor

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan her konu da olduğu uçkun ve larva konusunda da hassas davranarak, Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne gerekli talimatları verdi.

Ereğli'de ilaçlama yapılıyor

Çerkezköy Bakış - Marmaraereğlisi   Belediye Başkanı İbrahim Uyan her konu da olduğu uçkun ve larva konusunda da hassas davranarak, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne  gerekli talimatları verdi.Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘ne ait 5 adet ilaçlama  aracı ve personeli her akşam saat 18:00 de başlayarak gece yarısı saat 02:00 ye kadar devam etmektedir.  Konu ile ilgili Çevre Mühendisi Ozan Deniz yaptığı açıklamada ‘’ İlçemiz 63.000 dönüm imarlı %70 ‘i yapılaşma bulunmaktadır.Toplam imar yolu 1000 km’ye ulaşan  alanda sokak ve caddelerde son derece hassas bir şekilde ilaçlama çalışması yapılmaktadır. Marmaraereğlisi  ilçesinin en uç noktasına kadar ilaçlama hizmeti sunulmaktadır.

GEÇİŞ GÜZERGAHI TİTİZLİKLE YAPILIYOR

İlaçlama cihazlarıyla püskürtülen cihazlar 100 metre çapında bir noktada önce havaya karışmakta sonra havada  milyonlarca kabarcığa dönüşerek sivrisinek ve sineklerle temasında anında etkili olmaktadır.İlaçlama araçlarımız geçiş  güzergahlarını belirlerken bu etki alanını göz önünde bulunmaktadır. Bu yüzden  zaman zaman araçların bazı cadde ve sokakları kullanmamalarının sebebi bu etki alanın içine insan sağlığını da risk altına atacak ilaçlama dozunu aşmamaktır. Bölgemizde geniş sazlıklı araziler ,dereler  bulunmaktadır. Ayrıca kırsal bölgelerde hayvancılık faaliyetleri devam etmektedir.Bu durum uçkun miktarında artışa sebep olmakla birlikte , kuvvetli poyraz sineklerin kırsaldan ilçe merkezine doğru gelmesinde etkili olmaktadır.Belirttiğimiz olumsuz koşullar uçkunla mücadelemizi zorlaştırmaktadır.Belediye Başkanımız İbrahim Uyan’ın  konu ile ilgili hassasiyeti ve talimatları doğrultusunda  Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin özverili çalışmaları ile vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için her türlü gayretli çalışma yürütülmektedir’’ dedi.