Erseçkin'den tepki

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, yaptığı yazılı basın açılmasa ile son günlerde teşkilat ile ilgili çıkan iddialara tepki gösterdi. Erseçkin, 'İYİ Parti Çerkezköy'de gecesi gündüzü iyilik mücadelesi olan beklentisi sadece İYİ Parti'yi geleceğe taşımak olan insanlar ile yoluna devam etmektedir.'dedi.

Erseçkin'den tepki

Çerkezköy Bakış - İYİ Parti Çerkezköy İlçe başkanı Yasemin Altın Erseçkin, yaptığı yazılı açıklamada, “Son dönemlerde basında çıkan teşkilat oluşturulamadı ile ilgili haberler üzülerek söylüyorum ki beklentilerini alamadıkları için spekülasyona yol açan partililerimizin tutumudur. Malumunuz İYİ Parti henüz yılını tamamlamış, bu süre içinde 1 genel seçim ve 1 kongre atlatmış yerel seçim sürecinin içinde gerek ittifaklar ile gerekse kendi başına seçime girme hazırlığı içindedir. İlçemiz özelinde baktığımızda genel merkezlerin aldığı karar ile Çerkezköy’de CHP ile işbirliğine gidilmiştir ve bu işbirliğinde 11 ve 17. sıralardaki meclis üyelerimiz ile CHP listelerinden hatta partimize üye olan üyeliklerinin istifası ile CHP’ye üyelik yaparak tamamen CHP listesinden seçime İYİ Parti’yi temsilen arkadaşlarımızdır. Bu kararlar ne ilçede alınmış ne de ilçe inisiyatiflerine bırakılmıştır. Kaldı ki bu Kapaklı’da da diğer iş birliği ile girilen tüm ilçelerde de böyle olmuştur.” dedi.
Erseçkin, açıklamasını şöyle sürdürdü: Sürece tam hakim olmadan gelip sorma gereği bile duymadan istediği meclis üyeliklerine maalesef şartlar gereği sahip olamayan partililerimiz siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın kapısını çalıp doğru olmayan demeçler vermektedirler. Genel merkezimiz her konuyu detaylı inceleyip hakkaniyetle davranmaya çalışırken yönetim oluşturamamış bir ilçe başkanını görevden alır ve yerine mutlaka başka birilerini atardı. Bu konuda tüm partililerimiz ve bize gönül veren İYİ’ler rahat olsun ki İYİ Parti Çerkezköy’de gecesi gündüzü iyilik mücadelesi olan beklentisi sadece İYİ Parti’yi geleceğe taşımak olan insanlar ile yoluna devam etmektedir.
İstediklerini alamayanlar ise maalesef sadece adı partili olup gönülleri dışarıda olan insanlar olarak partimizi yıpratmayı kendine amaç edinmiş insanlardır. Üzülerek söylüyorum ki bunca zamandır sessiz kalmamızın tek gayesi parti içi meselelerimizi içimizde çözmek gayretinde olmak iken sözde partili arkadaşlarımız amaçsız davranışlarla ne niyette olduklarını kendileri göstermektedir. İYİ Parti Erna Center 1. kat teşkilatımızda mesai saatlerinde üyelik kayıtlarımız ve partili partisiz kafasında soru işareti olan herkesin sorularını cevaplamak için gönüllü partililerimiz size hizmet için oradadır. Ben ise herkese yakın mesafedeyim ve her gün istisnasız 15.00-17.00 saatlerinde teşkilatımızda olmaya gayret göstermekteyim. İYİ Parti geleceğe umut olarak güçlenmeye devam ettikçe bu tarz spekülasyonlar mutlaka olacaktır. Ancak kimse unutmasın ki İYİ parti zorluklardan doğarak bu günlere geldi ve bu süreci yaşayan bilen insanlar olarak kolay kolay pes etmeyeceğiz.