Eşinin ismini ölümsüzleştirdi

Çerkezköy'de geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Çerkezköy Doğanspor'un eski futbolcularından Fikret Tezcan'ın ismi, 30 yıllık hayat arkadaşı Sibel Tezcan tarafından ölümsüzleştirildi. Tezcan'ın ismi yeni yapılan bir iş merkezine verildi.

Eşinin ismini ölümsüzleştirdi

Çerkezköy Bakış - Sporcu ve sınıf öğretmeni kimliği ile tanınan ve Çerkezköy’de oldukça sevilen bir isim olan Fikret Tezcan, yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle 28 Ocak 2016 tarihinde hayatını kaybetmişti. Halk Bankası'ndan emekli olan eşi Sibel Tezcan ise, Öztrak Caddesi üzerindeki kendilerine ait arsaya 6 katlı bir iş merkezi yapılması için bir müteahhit ile anlaştı. Binanın kaba inşaattı tamamlanırken, Sibel Tezcan ve çocukları Mehmet Enis, Mert ve Minel’in kararıyla binanın ismi ‘Fikret Tezcan İş Merkezi’ olması kararlaştırıldı ve tabelası asıldı.

Eşinin ismini ölümsüzleştirmek istediklerini belirten Sibel Tezcan, “Eşimi genç yaşta maalesef  geçen yıl kaybettik. Eğitimci ve sporcu kimliği ile tanınan Fikret’in isminin yaşatılmasını arzu ettim. Bu nedenle yapılan iş merkezine onun adını verdik.”dedi.

Yorumlar 1
Derya birke 06 Mart 2017 17:38

Mekanı Cennet olsun :(