Evdeki anne, parktaki çocuk Akay dedi

Yerel seçimleri kazasız, belasız şükür atlattık.

5 yıldır görevde olan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, halkın teveccühünü alarak yeni 5 yıl içinde Belediye Başkanlık görevine seçildi ve kalfalık dönemine adım attı.

Akay nasıl kazandı?

5 yıllık görev süresinde çalışmaya gayret eden Akay, yeri geldi Büyükşehir Belediye Başkanına rest çekmesini de bildi.

Seçim sürecinde kamuoyunda da 1-0 önde olan Akay, aslında 16 Şubat günü köşem mevkiindeki seçim ofisi açılışında kazandığının müjdesini vermiş, ofis açılışının ardından yaptığı yürüyüş tam olarak zafer yürüyüşüydü.

Tabi bunların yanı sıra, Akay’ın doğrusuyla yanlışıyla 5 yılda yaptıklarından ziyade gönüllere girmesi en önemli etkendi.

İlk mahalle toplantısı olan Gazi Osman Paşa mitinginde bir cümle kurdu Akay, ‘Evdeki anne, parktaki çocuk, sokaktaki genç size izin vermez’

Evet cümle aynen bu. Geriye dönüp baktığımız Akay’ın ne kadar haklı olduğunu az çok Vahap Akay’ı sosyal medyada takip edenler bilir. Burada uzun uzadıya ne kadar anlatırsam anlatayım anlamak istemeyenleriniz olacaktır.

Her mitingin ardından binlerce seveni arasından seçim aracına geçemeyen Akay, verdiği fotoğraflarla AK Partilisi, MHP’lisi, CHP’lisi demeden her gönüle girdiğini gösteriyordu.

Nitekim seçim günü geldiğinde bir sürpriz yaşanmadı ve Akay, yüzde 50’lik oy oranı ile yeni bir 5 yılı hak etti.

+++

Cumhur İttifakı nasıl kaybetti?

Seçime kısa bir süre adayını Süleyman Kozuva olarak açıklayan Cumhur İttifakı kanadında işler bir türlü yolunda gitmedi. Teşkilatın düzensiz seçim çalışması, Kozuva’nın siyasi tecrübesizliği ve yanlış yönlendirilmesi mağlubiyetin temel taşları.

Seçim propagandası boyunca Akay’ı sadece asansör siyaseti ile eleştiren Kozuva ve AK Parti teşkilatı yaptığı yanlışın farkına varmış olacak. Ama artık çok geç.

Bir diğer hata ise, eleştirme politikası. Akay gibi siyasi tecrübesi olan birini her platformda eleştirmek çokta faydalı olmadı. Olmazdı da. İktidar partisinin yapacağını tek iş Çerkezköy’e hakiki anlamda neler kazandıracak olmalarıydı. Tabi bu raylı sistem değil!

Tevazu, Samimiyet sloganı ile çıkılan yolda, tevazu ve samimiyetten uzak, vatandaşa dokunmaktan kaçan bir anlayış Çerkezköy’de kazanamaz.

Seçim sonuçlarında dikkatimi çeken nokta ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Mestan Özcan ile Süleyman Kozuva arasındaki 2 bin 281 oy farkı. Çok yabancı gelmiyor değil mi?

2014’te Ali Ertem ve Mustafa Yel tablosu akıllara geldi. Bunun üzerine de söylenecek çok şey yok. 5 yıl boyunca yeni bir ‘Yanlış Aday’ açıklamaları yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamuoyu
Kamuoyu - 7 ay Önce

Tebrikler, desteklediğiniz aday kazandı!! Ankette çakıldınız lakin istediğiniz oldu

Istanbul
Istanbul - 7 ay Önce

Parkcinin arka bahce finans desdekleri
Soyle kirli iktifak

banner265

banner562

banner306

banner510