EYT Trakya Derneği, Maltepe mitingine yoğun katılım sağladı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu tarafından, İstanbul'un Maltepe ilçesinde "Varız, biriz, buradayız" sloganıyla miting düzenlendi. Mitinge Trakya'dan da çok sayıda kişi katıldı.

EYT Trakya Derneği, Maltepe mitingine yoğun katılım sağladı

Çerkezköy Bakış - Maltepe etkinlik alanında yapılan mitingde, EYT yazılı dövizler taşıyan katılımcılar, emeklilikte yaşa takılanlar için gerekli düzenlemelerin yapılmasını isteyen sloganlar attı.

EYT Trakya Derneği Başkanı Erdal Öztürk, yaptığı açıklamada, “EYT İstanbul Maltepe mitingine Çerkezköy ve Trakya’dan çıkartma yaptık. Bölgemizden yaklaşık 20 otobüs kaldıran EYT Trakya Derneği ve Çorlu EYT Derneği olarak miting alanında yerimizi aldık. Ülkenin gündemi yine mağduriyet yaşayanlar oldu. Sesimizi duyurmak için yine alanlarda olduk. Öncelikle bizleri yalnız bırakmayıp Maltepe’ye gelen kaderdaşlarımıza emekleri için çok teşekkür ederim. Bizlere desteğini esirgemeyen başta Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e EYT Trakya Derneği Başkanı ve yönetimi adına çok ama çok teşekkür ederim. EYT her daim her yerde oluyor ve olamaya da devam edecek. Ta ki bunu herkes anlayana kadar. Özellikle bizleri anlayamayanlara buradan bir kez daha anlatıyoruz. Lütfen insanlarımızı daha fazla mağdur etmeyin. Yaşanan süreçler her geçen gün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızı biraz daha zora sokmaktadır. Bizlerin görevi bunları dile getirmektir. Sayın yöneticilerimizin görevi ise bunlara çözüm üretmektir. Bunu bu gün bir kez daha İstanbul Maltepe’de haykırdık. Bugün bizlerle beraber olan, olamayan, gönülleri her zaman bizim yanımızda olan tüm emekçi arkadaşlarıma, duaları hep bizler için olan emekli abilerimde  ablalarımdan da Allah razı olsun. Şuna canı gönülden inanıyorum ki bir gün mutlaka kazanan halkımız olacaktır.” dedi.