EYT ve Staj Sigortası 2. Çalıştayı Bursa'da yapılacak

Yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Staj Sigortası Mağdurları(SSM) ABO ve Bağkur Tescil Mağdurları sorununun çözümü için yapılan çalıştayların ikincisi Bursa'da düzenlenecek.

EYT ve Staj Sigortası 2. Çalıştayı Bursa'da yapılacak

Çerkezköy Bakış-Yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Staj Sigortası Mağdurları(SSM) ABO ve Bağkur Tescil Mağdurları sorununun çözümü için yapılan çalıştayların ikincisi Bursa’da düzenlenecek. 

EYTADER Derneği tarafından organize edilen Bursa Nilüfer merkez ilçesi Karaman Dernekler Yerleşkesinde yapılacak EYT, ABO, Bağkur tescil mağdurları ve Staj Sigortası Mağdurları Çalıştayı 12 Haziran Pazar günü Saat 13.00’te akademisyenlerin ve uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Çalıştayda Türkiye’de yürürlükte olan sosyal güvenlik ve emeklilik sistemi, emeklilikte yaşa takılma sorunu, staj sigortası sorunu, ABO, Bağkur pirim borçları konusu, emekli aylıkları ve emeklilerin sorunları detaylarıyla tartışılacak.  

EYTADER Dernek Başkanı Nalan Esmeray’ın açılış konuşmasıyla başlayacak çalıştayda Sosyal Güvenlik Uzmanı Çetin Ateş, Avukat Mehmet Fatih Önsöz’ün konuşmacı olacak. Çalıştayda ayrıca Staj Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Ferhat Salman, ABODER Dernek Başkanı Mustafa Ergün Baş, EYT İzmir Derneği Başkanı Doğan Türker, EYT Bolu-Düzce-Sakarya Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik, Eskişehir EYT Dernek Başkanı Kadir Arıkoglu, EYT Ordu Derneği Başkanı Çetin Yılmaz konuşma yapacak. 

Bir gün sürecek çalıştaydan sonra sonuç bildirgesi yayınlanacak.