EYT ve Staj Sigortası Çalıştayı Sakarya'da yapılacak

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve Staj Sigortası Mağdurları (SSM) dernekleri tarafından, yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren EYT ve Staj sigortası sorununun çözümü için Sakarya'da çalıştay düzenleyecek.

EYT ve Staj Sigortası Çalıştayı Sakarya'da yapılacak

Çerkezköy Bakış - Sakarya Kristal Düğün Davet Salonunda yapılacak EYT ve Staj Mağdurları Çalıştayı 27 Mart Pazar günü Saat 13.00’te EYT ve staj mağduru temsilcilerinin, akademisyenlerin ve uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Çalıştayda Türkiye’de yürürlükte olan sosyal güvenlik ve emeklilik sistemi, emeklilikte yaşa takılma sorunu, staj sigortası sorunu, emekli aylıkları ve emeklilerin sorunları detaylarıyla tartışılacak.  

EYT Bolu-Düzce-Sakarya Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayacak çalıştayda Sosyal Güvenlik Uzmanı Çetin Ateş, Avukat Mehmet Fatih Önsöz’ün konuşmacı olacak. Çalıştayda ayrıca EYTADER Dernek Başkanı Nalan Esmeray, Staj Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Ferhat Salman, EYT İzmir Derneği Başkanı Doğan Türker, Eskişehir EYT Dernek Başkan Yardımcısı Hakan Esdi ve Denizli EYT Derneği Genel Sekreteri Durmuş Kartal konuşma yapacak. Bir gün sürecek çalıştaydan sonra sonuç bildirgesi yayınlanacak.