Feci kaza: 20yaralı

Velimeşe'de beton mikseri ile işçi servisi çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle devrilen serviste bulunan 20 işçi yaralandı. Can pazarının yaşandığı kazada, yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

Feci kaza: 20yaralı

Çerkezköy Bakış-Kaza, Ergene ilçesi Velimeşe Mahallesi Atatürk Caddesi ile Karamehmet karayolunun kesiştiği noktada meydana geldi. 

Çorlu Haber’in haberine göre, Velimeşe Mahallesi istikametine seyir halinde olan O.G. yönetimindeki 59 S 2607 plakalı işçi servisi ile Atatürk Caddesi üzerinde seyir halinde olan T.S. idaresindeki 06 DB 2827 plakalı beton mikseri çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle devrilen serviste bulunan C.D., N.D., H.G., G.Ç., O.G., G.G., E.Ç., F.D., G.A., Z.M., C.A. ile henüz ismi öğrenilemeyen 9 kişi yaralandı. 


YARALILARIN YAKINLARI OLAY YERİNE AKIN ETTİ

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Jandarma ekiplerince çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken kazayı haber alan yaralıların yakınları olay yerine akın etti. İlk müdahaleleri sağlık ekiplerince yapılan yaralılar tedavi edilmek üzere Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde bulunan devlet hastanelerine kaldırıldı. Kazada hafif yaralanan bazı işçiler ise yakınları tarafından kendi araçlar ile devlet hastanesine götürüldü. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 


“BU GİRİŞ-ÇIKIŞLARA ÇÖZÜM BULUNSUN!”

Meydana gelen kazayı haber alarak olay yerine gelen Velimeşe Muhtarı Mehmet Erkul yetkililerden yaralılar hakkında bilgiler aldı. Velimeşe Mahallesi’nin en büyük sorunlarından birinin bu giriş çıkışlar olduğunu belirten muhtar Erkul, “Velimeşe’nin iki girişi var biri geçtiğimiz ay tren kazasının yaşandığı hemzemin geçidinin bulunduğu yer bir diğeri ise şuan kazanın yaşandığı yer. Bu akşam ne yazık ki işçi servisi ile beton mikseri çarpıştı. Maalesef Velimeşe’nin girişinde bu kazaları yaşıyoruz. Bu akşam ki kazada da can kaybının bulunmaması bizim için sevindirici kısmı. Bu sorun ile ilgili yetkililere dilekçede yazdım, sözlü olarak defalarca da belirttim inşallah bu 2 giriş için bir çözüm bulunur. Avrupa Serbest Bölgesi’nde 100’ün üzerinde firma var diğer tarafta Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi orada da 250’nin üzerinde fabrika var. Velimeşe’nin 2 giriş-çıkışı da sıkıntılı. Yetkililerden tekrar bu sorunu çözüme ulaştırmalarını Velimeşe halkı ve Velimeşe Muhtarı olarak talep ediyorum” dedi.