Festivallere izin verilmeyecek

Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan toplantıda alınan karar gereği, herhangi bir zorunluluk taşımayan, eğlence amacıyla düzenlenmesi talep edilen her türlü festival taleplerine, içerisinde bulunulan pandemi süreci göz önünde bulundurularak izin verilmeyeceği kaydedildi.

Festivallere izin verilmeyecek

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban başkanlığında Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Olcay Palak, İlçe Tarım Müdürü İsa Altay, Serbest Hekim Nurtekin Erol, Serbest Eczacı Necdet Çabuk’un katılımı ile toplandı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, koranavirüs salgınıyla mücadelenin tüm hızıyla devam ettiği kontrollü sosyal hayat döneminde, vatandaşların zorunlu haller dışında toplu şekilde bir araya gelmemelerine yönelik tedbirler alındığı ve uygulandığı ifade edildi.

Çerkezköy Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda alınan kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Salgın riskinin devam etmesine rağmen bazı belediyeler tarafından festival düzenleme taleplerinin olduğu veya bu yönde hazırlık yaptıkları yönünde bilgiler Bakanlığımıza ulaşmaktadır.

Bu kapsamda; Herhangi bir zorunluluk taşımayan, eğlence amacıyla düzenlenmesi talep edilen her türlü festival taleplerine, içerisinde bulunduğumuz pandemi süreci göz önünde bulundurularak Vali ve kaymakamlarımızca izin verilmemesi gerekmektedir. Uygulamanın bu doğrultuda sürdürülmesi konusunda; alınan kararlara uymayanlarla ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatılmasına, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan tüm kararların ilçemizde aynen uygulanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.”