Binlerce kişiyi dolandırmışlar Binlerce kişiyi dolandırmışlar

Fikret Çetin, Diamond Tema ile Yer6 adlı YouTube kanalında İslam üzerine gerçekleşen bir tartışma programının ardından sosyal medyada gündeme oturdu. Programda yaşananlar ve sonrasında ortaya atılan iddialar, Fikret Çetin'in kim olduğu, hangi alanlarda çalıştığı gibi soruları da beraberinde getirdi.

Fikret Çetin, 1986 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde tamamladıktan sonra İslami ilimler alanına yöneldi. 2012 yılından bu yana Ürdün'de yaşayan Çetin, Mantık, Kelam, Felsefe ve Usul-u Fıkıh gibi alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. İslam düşüncesi ve felsefesi üzerine kaleme aldığı çeşitli eserlerle tanınan Çetin, akademik yazıları ve analizleriyle de dikkat çekiyor.

YouTube Tartışmasının Perde Arkası: İddialar ve Yalanlamalar

Fikret Çetin'in adının gündeme gelmesine neden olan olay ise Diamond Tema ve Yer6 YouTube kanallarında yayınlanan bir tartışma programında yaşandı. Diamond Tema, Çetin'in program esnasında sinirlenerek "silin burayı" diyerek yayını terk ettiğini iddia etti. İddiaya göre, Çetin'in bu çıkışı nedeniyle tartışma programı yarıda kaldı. Diamond Tema, söz konusu iddialarını desteklemek amacıyla YouTube kanalında programdan kesitler ve yorumlar yayınladı.

Öte yandan Fikret Çetin, Diamond Tema tarafından ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, iftira niteliğinde olduğunu söyledi. Tartışma programının normal bir şekilde devam ettiğini, herhangi bir sinirlenme veya çıkışma yaşanmadığını ifade eden Çetin, bu tür iddiaların kendisini ve çalışmalarını karalamak amacıyla ortaya atıldığını savundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ