Fırtına uyarısı!

Tekirdağ il geneli için cuma, cumartesi ve pazar günü için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Uzmanlar, vatandaşları çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve baca gazı zehirlenmelerine karşı uyardı.

Fırtına uyarısı!

Çerkezköy Bakış- Meteoroloji Genel Müdürlüğü, batı bölgelerinde beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınaya dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Açıklamada, “Rüzgârın 10.12.2021 Cuma gününden itibaren Marmara'nın batısı ve güneyi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in batı kesimlerinde güney yönlerden fırtına (50-70 km/saat), yüksek kesimlerde hamleli kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), yer yer tam fırtına (90-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın 11.12.2021 Cumartesi sabah saatlerinde etkisini azaltması, akşam saatlerinden sonra tekrar kuvvetlenmesi ve 12.12.2021 Pazar günü akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, toz savrulması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de yaptığı açıklamada vatandaşları uyardı. Açıklamada, “10 Aralık günü bölgemizde etkisini göstermesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına hadisesinin 12 Aralık Pazar günü akşam saatlerine kadar devam edeceği öngörülmekte olup, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları rica olunur.” ifadelerine yer verildi.