Fırtına yıktı geçti

Çerkezköy'de sabaha karşı hızı yaklaşık 100 kilometreye ulaşan şiddetli fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi ve camlar kırıldı.

Fırtına yıktı geçti

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy ilçe merkezi ile Veliköy ve Kızılpınar Mahallelerinde etkili olan şiddetli fırtına ve sağanak yağış yaşamı olumsuz yönde etkiledi.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ, CAMLAR KIRILDI

Sabaha karşı şiddetini iyice artıran sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda bir olumsuzluk yaşanmazken, fırtına ise yıktı geçti. Veliköy Mahallesindeki bazı evlerin çatısı uçtu, Ağaçlar devrildi. Bir fabrikanın ise camları kırıldı.

2 İŞYERİNDE VE 1 EVDE ÇATI ÇÖKMESİ MEYDANA GELDİ

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, fırtınada zarar gören yerlerde inceleme yaparak, ekiplerden bilgiler aldı. Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, yaptığı açıklamada aşırı yağış ve fırtına sebebiyle Veliköy mahallemizde 2 işyerinde ve 1 evde çatı çökmesi meydana geldi. Tüm ekiplerimiz olası olumsuzluklara karşı hazır durumdadır dedi.
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise yaptığı açıklamada, “Veliköy mahallesinde birkaç yıkılan ağaç ve bir çatı haricinde ilçe genelinde olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Belediye ekiplerimiz aşırı yağış ve fırtınaya karşı hazır durumdadır dedi.