Geçen haftaya dair

Bundan 10 sene öncesine kadar gündemdeki bir haber günlerce konuşulur, tartışılırdı. Fakat günümüzde bir olayın gündemde kalması gün değil saatleri bile bulmuyor. Bu durum hem ülke gündeminde hem de yerel gündemimizde böyle.

8 Temmuz Pazar günü bölgemiz başta olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğan acı bir tren kazası meydana geldi. Bakış ekibi olarak olay yerindeydik ve canlı yayınlar, anlık paylaşımlar ile olay yerindeki son durumu ilçemize, bölgemize ve ülkemize duyurduk. Öyle ki paylaşımlarımız 2 milyonu aşkın kişiye erişti.

Can pazarının yaşandığı olayda çok acı görüntülere şahit olduk. Bir daha yaşanmaması duasıyla hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.

Olayın detayları araştırılıp etkisi sürerken acı bir haber bu sefer Kapaklı ilçemizden geldi. Kazak Gölü Mesire Alanı içerisinde bulunan göle arkadaşlarıyla girdiği iddia üzerine giren, evli ve çocuk sahibi 29 yaşındaki Murat Koca gölden çıkamadı ve hayatını kaybetti. Allah ailesine ve yakınlarına sabır versin.

Olayların hızla geliştiği ülke gündemimizde ise yeni bir sistem ve yeni kabine ile karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Yeni ekip ülkemiz için hayırlı olsun. Vatana, millete ve ümmete güzel hizmetler yapacak bir yol yürünsün inşallah.

Ve 15 Temmuz...Çok şey yaşandı, yazıldı ve söylendi. Yazılmaya, söylenmeye de devam ediyor. 15 Temmuz’un kutlanacak bir gün olmayıp, şehitlerimizi hayırla yad edeceğimiz bir gün olması herkesin bilincine yerleşmeli. 15 Temmuz kimsenin kendisinin reklamını yapacağı bir gün de değildir. Rabbim 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin. 15 Temmuz’un failleri de hesabını en ağır şekilde hem bu dünyada hem ahirette görsün inşallah.

Selametle.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat Gintekin
Suat Gintekin - 1 yıl Önce

Uğur bey yazdıklarının tümüne katılıyorum.ne ışık ne olduk.

Ömer KAPLAN
Ömer KAPLAN - 1 yıl Önce

Gerçek den zor günler yaşıyoruz

banner265

banner562

banner306

banner510