Gençlik Merkezi inşaatı yükseliyor

Mayıs ayında yapımına başlanan Çerkezköy Gençlik Merkezi'nde inşaat çalışmaları sürüyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, 'Tamamlandığında Çerkezköy'ün son derece modern ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir hizmet binası olacak.' dedi.

Gençlik Merkezi inşaatı yükseliyor

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Gençlik Merkezi’nin yapımı sürüyor.
DEVAM EDİYOR
5 Mayıs’ta yer tesliminin ve kazıların başladığı Gençlik Merkezinin kaba inşaatı yağmur muhalefeti nedeniyle birkaç gün aksamıştı. Havaların düzelmesiyle beraber yeniden çalışmaların başladığı Gençlik Merkezi, 1 Mart 2015 yılında hizmete girecek.
ÇERKEZKÖY’ÜN İHTİYACI VAR
Çerkezköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal böyle bir hizmet binasına Çerkezköy’ün ihtiyacı olduğunu belirterek, “Son derece modern ve ihtiyaçları karşılayacak bir hizmet binası olacak. Çerkezköy hızla büyüyen ve genç nüfusun fazla olduğu bir coğrafya, burada sporun önüne açmak gerekirdi ve bunu da Gençlik Merkezi ile karşılayacağız.” dedi.
2 KATLI OLACAK
Yeni hizmet binasının fiziki özelliklerini de anlatan Aysal, “Yeni binamız iki katlı olacak. İçerisinde basketbol, halk oyunları, satranç, derslikler ve birçok sporsal faaliyetlerin yapıldığı yer olacak. Gençlerimizin keyifle zaman geçireceği ve Çerkezköy’e faydalı olacak bir yer olacak bir yer.” ifadelerini kullandı.