Avukatlar Günü kutlandı

Çerkezköy’de 5 Nisan Avukatlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Avukatlar Günü kutlandı

Çerkezköy Bakış - 3 Ocak 1934 de İzmir'de gerçekleştirilen “Türkiye Avukatlar Birliği” toplantısında alınan kararla 5 Nisan “Avukatlar Günü” olarak ilan edilmişti. Tekirdağ Barosuna kayıtlı Çerkezköy ve Kapaklı’da  görevli avukatlar, Avukatlar Günü nedeniyle Atatürk Anıtında bir araya geldi. Burada Tekirdağ Barosu Çerkezköy İlçe Temsilcisi Tuncay Akyıl, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

“ÖZGÜRLÜĞÜN VE BAĞIMSIZLIĞIN SAVUNUCULARI AVUKATLAR”

banner287
Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tekirdağ Barosu Çerkezköy İlçe Temsilcisi Tuncay Akyıl yaptı. Akyıl, “Bugün 5 Nisan, mesleki birlik ve beraberliğimize, mesleğimize, varlığımıza, geleceğimize, karşı girişilen her türlü bölme, bağlı ve bağımlı kalma teşebbüsüne rağmen bağımsız yargının bağımsız kalmayı başarabilen asli kurucu unsuru, halkın hak arama özgürlüğünün teminatı, adaletin hukuka bağlı temsilcileri, özgürlüğün ve bağımsızlığın savunucuları biz Avukatlar’ın günüdür. Kutlu olsun.” dedi.

“UMUTSUZ DURUMLAR YOKTUR, UMUTSUZ İNSANLAR VARDIR”

Akyıl, “Ülkemizin içinden geçtiği bu zor ve çetin dönemde, ağır sorunlarımıza rağmen biz avukatlar, egemenliğin kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğunu, hukukun üstünlüğünü, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini yaşatma mücadelemize hukuk üstünlüğünün bir gün mutlaka gerçekleşeceğine olan sarsılmaz inancımız ile yıkılmadan, eğilmeden, bölünmeden, korkmadan devam edeceğiz. Avukatlar, dünyanın her yerinde o ülkenin hukuk tarihini yazan tarihçilerdir. Bizim ülkemizin hukuk tarihi de yine milletimizin avukatları tarafından yazılacaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Biz avukatlar da hiçbir zaman umudumuz yitirmeyeceğiz. Bağımsızlık, adalet ve özgürlük için avukatlık mesleği ilelebet payidar olsun.” diyerek sözlerine son verdi.
Çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından tören sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 16:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 12 ay Önce

Gayesi para kazanmak olan,hak ve adalet umrunda olmayan avukatların şerrinden mevlam bizleri korusun..gayesi hak adalet olanlara zaten lafımız yok..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306