banner265

banner571

Başkan Albayrak: Vahap Akay’a sahip çıkalım

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Atatürk Caddesi’ndeki altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ilçe genelinde başlatılan çalışmaların sürdüğünü belirti. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Çerkezköy için çok çalıştığını belirten Albayrak, “2022-2023 yıllarında seçim meydanlarında verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a sahip çıkalım, sonucu görmeden siyasal mesajlar verip Çerkezköy’de yaşayan vatandaşların sıkıntılarını artırmayalım. Sıkıntıları çözüp güzel bir Çerkezköy yaratma idealimiz var.” dedi.

GENEL 20.10.2021, 18:21 21.10.2021, 10:26 Bakış Haber Merkezi
Başkan Albayrak: Vahap Akay’a sahip çıkalım
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte, ilçede görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Çerkezköy genelinde 2021 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Akay, 2022 yılı içerisinde yapılacak olan bazı yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulundu.

“ÇERKEZKÖY’ÜN NÜFUSUNUN 200 BİNLERİ BULACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

İlk olarak konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Albayrak, “Çerkezköy, Tekirdağ’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte büyük önem arz eden ilçelerin başında yer aldı. Çerkezköy’ün özel bir durumu vardır. Büyükşehir olmadan önce Kapaklı ile Çerkezköy’ün yaklaşık 350 kilometrekare alanı vardı. Kapaklı ilçe olunca 125 kilometrekareye düştü. Nüfus olarak 180 bin nüfustan 120 binlere düştü. Çerkezköy’de her yıl nüfus artışı hızla yaşanıyor. Üç ay sonra açıklanacak yeni nüfus rakamlarına göre Çerkezköy’ün nüfusunun 200 binleri bulacağını düşünüyorum. Bu nedenle de Çerkezköy’ün sorunlarını ötelemeden yerine getirmek gerekiyor. Birinci dönemde okul, park yaparak ilçeye nefes aldırdık. İkinci dönemde de çok önemli projelerimiz var. Atatürk ve Öztrak Caddesi’nin alt yapısı taşımıyordu. Yetersizdi ve yenilenmesi gerekiyordu. Büyük meydan projesi ve katlı otopark projesini bu sene yatırımına aldık. Hangi siyasi partiden olursak olalım sonuçları görmeden ‘Bu olmaz, yanlış yerden başladılar’ demek yerine sabır etmek gerekiyor” dedi.

“BUNUN BAŞKA ÇARESİ YOK”

Sabrın ne olduğunu ve alt yapı yapmanın ne kadar zahmetli bir iş olduğunu çok iyi bildiğini kaydeden Albayrak, “Bugüne kadar 2 bin 850 kilometre yağmur suyu ve içme suyu yapmış Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bu zahmetlerin ne olduğunu çok iyi bilirim. Vatandaşlarımıza da hak veriyorum. Bunun başka çaresi yok. Çocuklarımıza sağlıklı bir alt yapı bırakmak zorundayız. İlçe merkezinde değişmesi gereken içme suyu hatları var. Çünkü o boruların da değişmesi gerekiyor. Baştan yanlış yapılan Atatürk Viyadüğü için geçtiğimiz günlerde genişletme çalışmaları başladı. Yaklaşık 4 milyon TL para harcanan projeyi de en kısa zamanda vatandaşımızın hizmetine sokmak istiyoruz” dedi.

“2022 YILINDA SİZLERDEN SABIR İSTİYORUM”

Başkan Albayrak, “Özellikle karayollarının yapması gereken, 2 kilometre kadar yaptığı yolu ben bu saatten sonra yapmıyorum dediği Tepe Kavşağı’nı Büyükşehir olarak yapıp vatandaşlarımızı hizmetten mahrum bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı rahat ettirmek için bu seneki yatırıma da koyduk. Ayrıca Bağlık Mahallesi köprüsünü de yatırım programına koyduk. Kızılpınar Mahallesi Atatürk Caddesi Yağmur Suyu Projesi, GMKP İlave Yağmur Suyu Projesini programa koyduk. Çerkezköy’de yüzme havuzuna ihtiyaç vardı. Projesi çok güzeldi, ihaleye çıkmıştık ama ihaleyi alan müteahhit bitiremedi. Yeniden ihaleye çıktık. Yüzme havuzu projesine 25 milyon TL para harcayacağız. Çerkezköy’ün gençleri ve çocukları için olimpik yüzme havuzu gereklidir. Sonuç olarak sizlerden 2022 yılında sabır istiyorum” dedi.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİN HEPSİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

“Kimsenin siyasal beklenti içinde olmaması gerektiğini kaydeden Başkan Albayrak, “Daha 2,5 senemiz, 900 günümüz var. Bundan sonra önümüzde süratli bir şekilde çalışmamız gereken bir süreç vardır.13 Mart 2020’de başlayan ve 1 Haziran tarihinde hafifleyen pandemi sürecinde çok zaman kaybettik. 2022-2023 yıllarında sizlere seçim meydanlarında verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a sahip çıkalım, sonucu görmeden siyasal mesajlar verip Çerkezköy’de yaşayan vatandaşların sıkıntılarını artırmayacağız. Sıkıntıları çözüp güzel bir Çerkezköy yaratma idealimiz var. Tüm muhtarlarımızın da gününü kutluyorum” diye konuştu.

“ALTYAPI ÇALIŞMALARININ YÜZDE 30’LUK KISMI TAMAMLANDI”

Albayrak’ın ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 2021 yılının bahar ve yaz aylarının yoğun bir çalışma temposu içerisinde geçtiğini belirterek, 2021 yılının son çeyreğinin, 2022 yılının bahar, yaz ve sonbahar aylarının da yine yoğun bir çalışma temposu içerisinde geçeceğini açıkladı. Başkan Akay, Haziran ayında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi iş birliği ile başlayan Atatürk ve Öztrak Caddesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’nin devam ettiğini ve altyapı çalışmalarının yüzde 30’luk kısmının tamamlandığını belirterek, üst yapı çalışmalarının da başladığını ifade etti. Altıyol Kavşağı ile Osmanlı Camii arasında kalan kısımdaki üst yapı çalışmalarının kasım ayı sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini belirten Başkan Akay, projenin hedefledikleri sürede bitirileceğini kaydetti. Tam Otomatik Meydan Altı Otoparkı ile ilgili de fore kazıkların birkaç gün içerisinde çakılacağını ve ardından hafriyat alımının başlayacağını belirten Başkan Akay, ayrıca TESKİ tarafından Fevzipaşa Mahallesi Yağmur Suyu Hattı İnşaatı ile polis evi arkası kalan kısımdaki altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekledi.

CELAL BEY MESCİTİ’NİN RESTORASYONUNA BAŞLANILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesi’nde çalışmaların başladığını ve yılsonuna kadar bitirilmesinin planlandığını belirterek, viyadüğün dekoratif aydınlatmasının ise Çerkezköy Belediye tarafından sağlanacağını ifade eden Başkan Akay, kent genelinde ihtiyaç duyulan bölgelerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi olarak işçi durakları yapımına devam ettiklerini, Atatürk Kültür Merkezi’nde dekorasyon (ses, ışık, kontrol odası vs.) yapım çalışması yapıldığını, 29 Ekim Kapalı Spor Salonu’nda izolasyon yalıtım çalışması yapıldığını, yine kapalı spor salonunda zemin yenile çalışmalarının startının verildiğini, İstasyon Mahallesi Celal Bey Mesciti’nin restorasyonuna başlanıldığını kaydetti.

YOL ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Utku ve Güler Sokak’ta başlattıkları yol genişletme ve düzenleme çalışmalarında artık sona gelindiğini, benzer bir çalışmanın İstasyon Mahallesi Hakim Sami Sokak’ta ta yapılacağını ifade eden Başkan Akay, kentin ihtiyaç duyulan noktalarında refüj ve aydınlatma çalışmaları, yol genişletme ve kavşak düzenleme çalışmaları yapıldığını belirterek, Fatih Mahallesi Ambardere Açık Düğün Salonu, Veliköy Kapalı Pazar Yeri ve Narin Caddesi düzenleme çalışmalarının da 2022 yılında yapılacağını açıkladı. 2021 yılında Çerkezköy genelinde tespit edilen 17 cadde ve sokakta 232 bin metrekarelik sıcak asfalt, 8 mahalle ve 14 sokakta 13 bin 650 metrekare demirli beton yol, 13 cadde ve sokakta 22 bin 500 metrekare sathi kaplama (soğuk asfalt), 8 mahalle 59 sokak ve caddede 33 bin 900 metrekare kaldırım çalışmalarının yapıldığını belirten Başkan Akay, Ambardere Bölgesi’nde bulunan Necmettin Erbakan Caddesi’nde yol genişletme ve kaldırım düzenleme ile bisiklet yolu yapım çalışmasının sürdüğünü ifade etti.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Şelaleli Park’ın yerine 50 araçlık otopark ve muhtarlık binası yapımının tamamlandığını, 14 adet park, durak ve üst geçitlerde dekoratif aydınlatma yapıldığını, Veliköy Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarda parke taş yapım ve onarım çalışmasının gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Akay, kentimiz genelinde 6 ayrı noktada 11 bin 420 metrekare yeni park, 4 bin 82 metrekare revize park yapımı çalışmasının hayata geçirildiğini belirtti.
Başkan Akay, Ayrıca kent genelindeki 6 farklı noktada 5 bin 462 metrekare yeşil alan çalışması yapıldığını, 7 adet spor sahasının yapımı ve bakamının tamamlandığını sözlerine ekledi.

“BİLGİSAYAR SINIFLARIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZE HİZMET VERMEKTE”

Çerkezköy Belediyesi’nin Kültür ve Sanat çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Akay, “Kültür sanat kurslarımız kapsamında 375 kursiyerimize 12 farklı branşta eğitim verdik. Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda eğitmen ve derslik sayımızı arttırarak Çerkezköy Sanat Akademisi’ni kurduk ve 496 kursiyerimizin kayıtlarını gerçekleştirerek 9 ay sürecek olan kurslarımıza 6 eğitmen ile başladık. Milli ve dini bayramlar ile özel gün ve gecelerde halkımızla birlikte olduk. Çerkezköy Belediyesi olarak bu yıl 3. Kültür ve Sanat Festivalimizi büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirdik. Kentpark’ta açık hava sinema günlerinde kent sakinlerimiz ile bir araya geldik. Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşturma Platformu’nun kitap katkılarıyla birlikte Çerkezköy belediyesi tarafından çağın niteliklerine göre düzenlenen ve Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulunan kütüphanemiz yenilenen yüzüyle yeniden vatandaşlarının hizmetine girdi.  Bağlık, Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerimizde kültür ve sanat kurslarımız devam etmektedir. Ayrıca bilgisayar sınıflarımız öğrencilerimize hizmet vermektedir.” dedi. 

“2022 YILI YAZ SEZONUNA KADAR GÜNLÜK ÇORBA DAĞITIMI YAPILACAK”

Başkan Akay, “Yaklaşık 11 bin vatandaşımıza erzak paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Ramazan ayı boyunca 600 adet iftar kumanyası dağıtımı yapıldı. 2 bin 185 aileye hoş geldin bebek paketi verildi. 2021 yılı içerisinde engelli ve kimsesi olmayan ihtiyaç sahibi yaşlılara (günde 2 öğün olmak üzere) 6575 adet sıcak yemek kumanyası hizmeti verildi.  Kızılpınar Kültür Merkezi’nde yer alan el ele butik mağazamızda ihtiyaç sahibi vatandaşlar kıyafet ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Kentimiz genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara 7 hasta yatağı, 8 tekerlekli sandalye, 1 solunum cihazı ve 1 bebek arabası yardımı yapılmıştır.  Engelli araçlarımız düzenli olarak okula giden engelli öğrencilere ve hastane ulaşımı gibi hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşlara hizmet vermektedir. İkram çeşmemiz 4 Ekim’den itibaren yeniden faaliyete girerek 2022 yılı yaz sezonuna kadar günlük çorba dağıtımı yapılacaktır. Kandillerde ve Muharrem ayında vatandaşlarımıza kandil simidi ve aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Kentimizde vefat eden vatandaşımızın cenaze merasimi için talep halinde mezarlığa taziye pilavı gönderilmektedir. Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimizdeki düğün salonumuz ve Veliköy Düğün Salonumuz 2021 yılında toplam 208 düğüne ev sahipliği yaptı” şeklinde konuştu.

“ÇERKEZKÖY HALK AKADEMİSİ’Nİ KURDUK”

“Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilçemiz okul öncesi çocukları için ahşap boyama, yaratıcı drama, akıl ve zeka oyunları atölyelerini içeren okul öncesi eğitim programını hayata geçirmeye dair hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “2021-2022 eğitim-öğretim yılında ilkokul ve ortaokul kademelerinde öğrenim gören öğrencilerimiz için robotik kodlama atölyesini hayata geçireceğiz. Kentimizde ikamet eden ekonomik gelir düzeyi bağlamında dezavantajlı ve başarılı 8. sınıf öğrencilerimizin kurs desteği hizmeti alabilecekleri Çerkezköy Halk Akademisi’ni kurduk. Söz konusu akademide Fen Bilimleri, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Matematik branşlarında eğitim hizmeti sunacağız. Öğrencilerimizin ulaşım, yeme-içme ve kaynak yayın ihtiyaçları bütünüyle tarafımızdan karşılanacaktır” ifadelerini kullandı.
Çerkezköy Belediyesi’nin yaptığı diğer çalışmalarını da anlatan Başkan Akay, 19 Ekim Muhtarlar Günü de kutlayarak, mahalle muhtarlarımızın istek, talep ve şikayetlerini dinledi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 13 30
2. Man City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. West Ham 13 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. M. United 13 18
9. Brighton 13 18
10. Leicester City 13 18
11. Crystal Palace 13 16
12. Brentford 13 16
13. Aston Villa 13 16
14. Everton 13 15
15. Southampton 13 14
16. Watford 13 13
17. Leeds United 13 12
18. Burnley 12 9
19. Norwich City 13 9
20. Newcastle 13 6
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 33
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7