Belediye personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Kapaklı Belediyesi tarafından,Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli personele yönelik iş sağlığı ve güvenliği temel eğitimleri verildi.

Çerkezköy bakış
Belediye personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediye Meclis Salonunda düzenlenen eğitimlerde, uzamanlar tarafından personele çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hakları ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar gibi konular hakkında eğitim verildi. Ayrıca eğitmenler, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ile güvenlik kültürü konularını anlattı. Eğitmenler, meslek hastalıkları bölümünde ise çalışanlara meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma ve tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ile ilk yardım gibi konularda bilgileri aktarıldı.

VİDEO GÖSTERİMİ İLE ANLATILIYOR

Gerçekleşen eğitimlerde özellikle yüzde 80'inin insan kaynaklı olduğu vurgulanan iş kazaları ile dikkat konularında akılda kalıcılığı sağlamak için kısa video gösterimleri ile çalışanları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütüldü.

“VATANDAŞA DOĞRU HİZMET VEREBİLMEK İÇİN BİLİNÇLİ PERSONEL GEREKLİ”

Vatandaşlara doğru ve hızlı hizmet verebilmenin temel kurallarından birinin bilinçli personel olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Belediyemiz bünyesindeki personelimize yönelik eğitimlerimiz sürekli devam ediyor. Bu eğitimle amacımız personelimizde iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak. Bilinçli personelle vatandaşlarımıza daha verimli ve daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu amaçla belediye olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz. Biz Kapaklı Belediyesi olarak emekçilerimiz ile birlikte geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Burada alacakları eğitimler ile emekçilerimiz hem kendi sağlıklarını koruyacak hem de vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini daha yukarıya çıkarmış olacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510