banner265

banner571

Çerkezköy sizi asla unutmayacak

Emekliye ayrılacak olan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban için veda programı düzenlendi. Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bir Denizli Efesi Çerkezköy’e geldi, iz bıraktı ve emekli oldu” derken, duygu dolu anlar yaşayan Kaymakam Abban’ın, konuşurken boğazı düğümlendi. 2 Eylül itibariyle izne ayrılacak olan Abban, 11 Eylül itibariyle emekli olacak.

GENEL 31.08.2021, 17:39 31.08.2021, 17:48 Bakış Haber Merkezi
Çerkezköy sizi asla unutmayacak
banner301

Çerkezköy Bakış- Yalova Vali yardımcısı iken 2016 yılında kaymakam olarak Çerkezköy’e atanan ve aldığı yoğun nüfus nedeniyle üçlü eğitime doğru giden Çerkezköy’de, “eğitim seferberliği” başlatarak devlet-hayırsever işbirliği ile 30’a yakın okulu ilçeye kazandırıp tekli eğitime geçişin mimarı olan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 11 Eylül itibariyle emekliye ayrılıyor.

2020 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından “Yılın En İyi İdarecisi” de seçilen Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban için Çerkezköy Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde veda töreni düzenlendi. Törene Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz ile kamu kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve Çerkezköy Kaymakamlığı çalışanları katıldı.

“TEK KELİMEYLE SİZİ SEVİYORUZ SAYIN KAYMAKAMIM”

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile başlayan programda kamu görevlileri adına konuşma yapan Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, “Sayın Kaymakamımızla 5 yıl birlikte çalıştık. Bu 5 yılın yaklaşık 2 yılı pandemiyle mücadele ile yoğun ve zorlu bir süreçte geçti. Sayın kaymakamımız bize her zaman destek oldu. Kurumlar arası koordinasyonu sağlayarak kurumların işleyişi hızlandırdı. Ne zaman ihtiyacımız olsa 7/24 kendilerine ulaştık. Tecrübelerini bizimle paylaştı, bize yol gösterici oldu. Sayın kaymakamımızı ayrıca devlet, vatandaş işbirliğini öne çıkararak kurumlarla koordineli bir şekilde hayırseverle birlikte Çerkezköy’e büyük yatırımlar yaptı. Bundan dolayı Çerkezköy sizi unutmayacaktır sayın kaymakamım. Kamu görevi olarak da sizinle birlikte huzur içinde çalıştık. Bu nedenlerden size teşekkür ediyoruz. Biz sizlere hakkımızı helal ediyoruz. Sizlerin de bizler hakkınızı helal etmenizi diliyoruz. Emeklilik yaşamınızda eşinizle, çocuklarınızla, sevdiklerinizle sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyoruz. Tek kelimeyle sizi seviyoruz sayın kaymakamım. Allah yolunuzu açık etsin” ifadelerini kullandı.

“SİZ BİR DEVLET ADAMIYDINIZ”

Duygu dolu anların yaşandığı veda programında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler bir konuşma yaptı. Sözdinler, “Yaklaşık 30 yılı aşkın Çerkezköy sanayicisiyim. Ve bu zaman içinde 11 tane kaymakam değiştirmişiz. Ve bunu bütün kalbimle söylüyorum, o dönemler içinde tabii değerli hizmet verenler de oldu, ama sayın kaymakamımın yeri bambaşka. Çok değerli hizmetler verdi. Biz onu hep eğitime verdiği katkılarla öne çıkardık ama onun insani yönü, babacan tavrı, bizzat kendim şahit oldum. Ziyaretlerimde hiç kimseyi bekletmeden içeride ben olmamama rağmen huzuruna kabul etti. Dertlerine hep çözüm buldu. Herkeste bir emeği var. Biz sizi unutmayacağız sayın kaymakamım. Siz bir devlet adamıydınız. Adam gibi adamdınız.” şeklinde konuştu.

“BİR DENİZLİ EFESİ ÇERKEZKÖY’E GELDİ, İZ BIRAKTI VE EMEKLİ OLDU DİYECEĞİM”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, “Bugün bir mutluluk ve aynı zamanda hüzün içerisindeyiz. Vedalardan hoşlanmadığınızı biliyoruz. Biz de vedalardan hoşlanmıyoruz, ancak zaman zaman duygularımızı ifade etmemiz gerekiyor. Bugün de bu açıdan çok anlamlı bir gün. 7,5 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. Allah hepimize bazı görevleri nasip ediyor. Buradaki herkesin Devlet ve millet için çalışmalarına herkes şahit. Bugüne kadar bu koltuklarda oturanların hepsi hizmetler yaparak görevlerini tamamladılar. Bu zamana kadar görevini yerine getiren herkesten Allah razı olsun. Ancak siz görevinizi yapıp gitmiyorsunuz. Siz Çerkezköy’e iz bırakan bir Kaymakam olarak tarihe geçeceksiniz. Bunu tüm kalbimle söylüyorum. Siz kurumlar arası iletişimin nasıl olacağını, Devlet adamının sert duruşunun ya da Devlet adamının güler yüzünün nasıl olacağını bana da, bu salondakilere de, Çerkezköy’de herkese de gösterdiğinizi düşünüyorum. Sizden çok şey öğrendik. Ben genç bir Belediye Başkanı olarak sizinle 5 yıl yan yana olmaktan, sizinle mesaimizi paylaşmaktan çok mutlu oldum. Çerkezköy 45 yıl evvel eğitimde neredeyse 3’lü eğitime geçecekti. Sınıf mevcutları 55’leri 60’ları bulmuştu. 2014 yılında ben Belediye Başkanı olarak göreve geldim. Siz 2016 yılında görevinize gelene kadar bu manzarada bir değişim yoktu. Bir el gerekiyordu. Siz o eli bu Çerkezköy’e attınız ve bu kentin çocuklarına bir gelecek kazandırdınız. Bunları sizi övmek için anlatmıyorum. Bunları, bu zamana kadarki tüm konuşmalarımda söyledim. Çerkezköy, sizin görev süreniz boyunca ortaya koyduğunuz enerjiden çok mutlu oldu. Türkiye’deki tüm dengeleri bir kenara bırakarak görev anlayışınızın gereğini yerine getirme azim ve kararlılığınızın önünde saygıyla eğildiğimi bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Biz, Çerkezköy’de yaşayanlar olarak, ne zaman zeybekleri dizlerini yere vura vura oynarken görsek, benim aklıma Atilla Selami Abban gelecek. Bir Denizli Efesi Çerkezköy’e geldi, iz bıraktı ve emekli oldu diyeceğim. Bir kez daha kentimize olan katkılarınızdan dolayı, Çerkezköy’ün çocuklarına olan katkılarınızdan dolayı Allah sizden razı olsun diyor, emeklilik yıllarınızda ailenizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

“DUYGULARIMI NAKLETMEKTE SIKINTILAR ÇEKİYORUM”

Duygu dolu anlar yaşayan ve gözleri dolan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ise, “Evet vedalar hüzünlüdür, sıkıcıdır. Ancak buraya 14. tayinim olarak geldim. Her defasında veda yaptık ama demek hala alışamamışım. Ya da bu son vedam olacak. Bundan sonra hayata veda edeceğiz herhalde. Dolayısıyla duygularımı nakletmekte sıkıntılar çekiyorum. Beni mazur görün lütfen. Benden önceki konuşmacılar biraz abarttılar herhalde. Çünkü ben dinlerken ya ben neler yapmışın falan diye düşünmeye başladım. İşin şakası bir yana ben bu sıkıntı ve hüznü atlatmaya bakıyorum aslında. Gerçekten çok duygulandım. Arkadaşlar tabii ben 40 yılı aşkın mülki idari amirliğinin son 5 yıla yakın kısmı Çerkezköy’de geçti. Acı, tatlı pek çok anım var. Ben ve ailem hiçbir zaman Çerkezköy’ü unutmayacağız. Bunu en başta ifade etmek istiyorum. Bunun dışında yapılanlarla ilgili benden önceki konuşmacılara cevap vermek istiyorum. Ben sadece koordinasyonu sağladım. Bütün emek, başarı sizlerindir. Ben kurumlar arası koordinasyonu eş güdümü, hayırseverleri ikna ile ilgili hayırseverlerin de yardımıyla ikna ederek ilgi ve desteklerini almaya sağladım. Belediye başkanımızın çok fazla ilgi ve desteğini gördük bu arada. Onu söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü okul arsası çok fazla yoktu elimizde. Fakat başkanım sağolsun gerektiğinde imar mevzuatını da esneterek çok yardımcı oldu. Teknik eleman konusunda da aynı şekilde Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de ve de mesai arkadaşlarım gecesini gündüzüne katarak çalıştı gerçekten. O kadar hızlı yaptık ki okulları ve de o kadar imkansız yerlere okul yapma becerisini gösterdiniz ki sizler kimseler inanamadı aslında. Tabii sadece okul değil, bunun yanında jandarma karakolu hele hele son bir buçuk yılda pandemiyle olan mücadelemizde gecesini gündüzüne katarak arkadaşlarım yardımcı oldular. Geceleri, cumartesi pazarları pek çok toplantı ve denetimler yaptık. Hepinizden Allah razı olsun. Tabii ben Yalova’ya yerleşeceğim. Çünkü çocuklarım İstanbul’da. İstanbul’a yakın olmamızı istediler. Şimdiye kadar olduğu gibi telefonum, kapımız herkese açık. Bu arada hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Benim varsa benden yana helal olsun. Gidip de dönememek var. Gelip de görememek var. Dünyanın 40 türlü hali var tabii. Bundan sonra tabii kaymakamlık bir bayrak yarışıdır. İnancım odur ki gelecek kaymakam arkadaşımla da çok güzel hizmetler yapacaksınız. Çok güzel günler geçireceksiniz. Takip edeceğim zaten bundan sonra Çerkezköy’ü.” dedi.
Konuşurken kelimeleri boğazında düğümlenen Kaymakam Abban son olarak şu sözlere yer verdi; “Ben daha fazla konuşamıyorum artık. Bundan sonraki yaşamınızda tüm sevdiklerinizle ve ailenizle birlikte hepinize sağlık, mutluluk, başarı dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI VERİLDİ

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından Kaymakam Atilla Selami Abban’a “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim edildi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Tahsin Akgün de Kaymakam Abban’a kente olan katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban için düzenlenen veda töreni hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Antalyaspor 38 59
7. Beşiktaş 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Galatasaray 38 52
11. Sivasspor 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 35 48
13. Gençlerbirliği 35 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31