banner265

banner571

Çetintaş: Ankara’dan müjdelerle döndük

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, çok verimli geçen bir Ankara ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, müjdelerle döndüklerini ifade etti.

GENEL 29.08.2021, 15:25 Bakış Haber Merkezi
Çetintaş: Ankara’dan müjdelerle döndük
banner301

Çerkezköy Bakış- AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan başkanlığında, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş’ın da aralarında bulunduğu 11 ilçe başkanı Ankara’da bakanlıklar nezdinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi ve Ankara ziyareti ile ilgili değerlendirmede bulundu.

“YAKINDA TEMELLERİ ATILACAK”

İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gittiklerini ve talepleri ilettiklerini belirten Çetintaş; “İlk durağımız Genlik ve Spor Bakanlığı oldu. Sayın bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu bizi kabul etti. Kendisine bölgeyle ilgili taleplerimizi aktardık. Çerkezköy’de yapılacak olan Gençlik Merkezi ve Yarı olimpik Yüzme Havuzu ile futbol sahamızı görüştük. Olimpik havuzla ilgili ihaleler yapıldı, çok yakında temelleri atılacak. Diğerlerinin ihale çalışmaları devam ediyor. Bakanlıktaki taleplerimizi sizlere iletelim; Futbol sahamız 500 kişi kapasiteli olacaktı, bizler 1500’e çıkarmasını istedik. Sayın bakanımız konuyla ilgileneceğini söyledi. Bölgemizde hepinizin bildiği gibi Çerkezköy 1911 Spor Kulübü var. Bunula ilgili kulüp yöneticilerinin bizlere ekonomik destek talepleri olmuştu. Bakanımıza ilettik. Takımımıza destek olunacak. Tenis kortu ile ilgili kendisine bilgi verdik. Bununla ilgili de ilçemize tenis kortu kazandırılacak. Bakanımıza nüfusumuzun her yıl arttığını ve yapılacak hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu aktardık. Portatif yüzme havuzu ile ilgili ilçemize hizmetleri için bakanımıza teşekkür ettik. Hızlı bir şekilde Kapaklı’ya da yapılacak” ifadelerini kullandı.

“PLASTİK CERRAHİ İSTEDİK”

Sağlık Bakanlığı’na da doktor talebi için ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden Çetintaş; “Sağlık Bakanlığımıza bir ziyaretimiz oldu. Sağlık bakan yardımcımız Halil Erdemir beye hastanemizle ilgili taleplerimizi ilettik. Branş açıklarını dile getirdik. Ayrıca temizlik ve sekreterya personelinin eksik olduğunu ifade ettik. Bölgemizde 500’ün üzerinde fabrika var. İş kazaları sürekli oluyor. Kendisine isteklerimizi ilettik. Plastik cerrahinin ne kadar önemli olduğunu kendisine anlattık. Yardımcı olacağını söyledi. Bunun dışında emniyet binamız var. Bu binamızda tasarrufta bulunmak için devlet hastanemizin bir talebi olmuştu. Bizler kendisine durumu ilettik. Bunla ilgili de çalışmalar olacak. Ağız ve Diş Hastanesi ile ilgili çene cerrahi isteği var. Gerekli yardımların yapılacağını söylediler. Bununla ilgili Diş Hastanesi projemiz var. Yeriyle ilgili birtakım sıkıntılar vardı, çözüm aşamasına getirdik, yatırım planına alınmasını talep ettik” diye konuştu.

“PERSONEL EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK”

Ankara’da ziyaretlerini sürdürdüklerini ifade eden Çetintaş; “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık hanımefendiyle bir görüşmemiz oldu. Bakanlığımıza bağlı bir kurumumuz var. Bu kurum hem Kapaklı, hem Çerkezköy hem de Saray’a bakıyor. Kapaklı’ya bunun müjdesi verildi. Yakında oraya da bir hizmet binası yapılacak. Buraya da sosyolog, psikolog ve kontrol memuru eksiklerimiz vardı. Onu da ilettik. Yılsonunda eksiklerin tamamlanacağı müjdesini aldık” dedi.

“SÖZÜMÜZÜ ALDIK”

Çerkezköy’e yeni bir kütüphane kazandırmak için de girişimlerinin olduğunu ifade eden Çetintaş; “Kültür Turizm Bakan Yardımcımız Ahmet Misbah Demircan’la da görüştük. Çerkezköy Kütüphanesi ile ilgili depreme dayanıksızlığı tespit edilmişti. Yeni bina istedik kendisinden. Bu gerçekleşirse kütüphanemizi geçici bir yere alacağız. Konuyla ilgili sözlerimizi aldık” şeklinde konuştu.

“VELİKÖY’E YENİ BİR YOL İSTEDİK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na da ziyaretleri olduğunu söyleyen Çetintaş; “Sonrasında Ulaştırma Bakanlığımıza geçtik. Orada da önemli konular konuştuk. TIR Parkımızın Veliköy’e yapılması başlandı. Yaklaşık 50 dönüm araziye TIR Parkı çalışması devam ediyor. Konuyla ilgili karayollarının çıkış talebi vardı, müsaade edildi ve Çerkezköy Belediyesi çalışmalarına başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Enver İşkurt’a Veliköy Mahallesi’nde bir yol talebimiz vardı. Bilgilerinin olduğunu söyledi. Biz de yapılması için beklentilerimizi dile getirdik. Burada yapılınca TIR’lar gümrükte işlerini çözdüğünde yollarına devam edebilecek. Trafik azalacak. Bölgemizde 4 tane organize bölge var. Çok yoğun bir yerleşim var. Hızlı trenle ilgili görüşmelerimiz oldu. Projenin hızlı bir şekilde devam ettiği söylendi. Yakın zamanda kendisinin bölgeye geleceğini belirtti. Çerkezköy-Halkalı Hattı ile ilgili de uluslararası yatırımlarla görüşüldüğü belirtildi. Yakında da bununla ilgili müjdeler verilecek” ifadelerini kullandı.

“ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILACAK”

Çorlu Deresi’nin temizliği için görüşmeleri olduğunu sözlerine ekleyen Çetintaş; “Tarım ve Orman Bakanı Yardımcımız Akif Özkaldı ile görüştük. Çorlu Deresi’nin ıslah çalışmaları vardı. Bununla ilgili eksiklerin olduğunu söyledik. Bakanımız inceleme yaptı. Çok hızlı bir şekilde yapılacağını ifade etti. Buradaki konu Büyükşehir’le sözleşme mütabakatı yapılmış. Devlet buradaki ıslah çalışmalarını yapılacak, büyükşehir de kamulaştırma yapılacak. Pınarça Deresi’nin de temizlenmesini milletvekillerimizle bölge müdürlerimizle görüştük. Konuyla ilgili çalışmalar yapıldı. 2014 yılında büyükşehir olmuştuk. Büyükşehir olduktan sonra derelerin büyükşehire aktarılması gerekiyor. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen Pınarça Deresi’ni büyükşehir teslim almadı. Burada çok kötü görüntüler vardı. Bunu da girişimlerimiz sonucu temizlettirdik. Karaağaç’taki dereyi büyükşehir temizliyordu. Ama Pınarça Deresi’ni temizlemedi. Burayı da bir an önce temizlemeli. Çorlu Deresi yatırıma alındı, ihaleleri yapıldı, inşallah yakında başlangıç yapılacak” ifadelerine yer verdi.

“GÜBRE YILI OLACAK”

Bakanlık tarafından gübre üretimine başlanacağını söyleyen Çetintaş; “Sayın bakanımıza gübre fiyatlarıyla ilgili çiftçimizin sorunlarını ilettik. 2022 yılında gübre üretimi devletimiz tarafından yapılacak. 2022 yılı bakanlığımız açısından, ülkemiz açısından bir ‘Gübre Yılı’ olacak” dedi.

“KIZILPINAR’A BANKA AÇILACAK”

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na da taleplerini ilettiklerini söyleyen Çetintaş; “Hazine ve Maliye bakan Yardımcımız Nurettin Nebati ile görüştük. Bununla ilgili Tekirdağ’da ve Çerkezköy’de personel açıklığımızı ilettik. Çerkezköy’de en az 10 personel gelmesi gerektiğini ilettik. Kapaklı’da vergi dairesi yeni açılmıştı. Orada da ciddi açıklar var. Bakan yardımcımız kadrolar açılacağının müjdesini verdi. Nüfusu yaklaşık 55 binleri aşan Kızılpınar’a kamu bankası açılması isteğinde bulunduk. Bununla ilgili bakan yardımcımız hızlı bir çalışma yapılacağını ve banka açılacağını iletti. Vergi dairesi ve tapu dairesinin bulunduğu binada deprem sıkıntısı var. Kaymakamlık binamız önümüzdeki ay yapımına başlanacak. Tapu ve Vergi Dairesi’nin aynı çatı altında bulunmasını biz talep edeceğiz. Kaymakamlığımız da 12 bin metrekare alanda hizmet verecek, 6 katlı bina olacak, tüm devlet kurumlarını kendi bünyesinde bulundurabilecek bir bina olacak. Vatandaşlarımız tüm işlemlerini aynı çatı altında yapabilecek. Tek çatı altında tüm birimlerimizi buluşturacağız” şeklinde konuştu.

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Ticaret Bakanlığı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’e de ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Çetintaş; “Son olarak Ticaret Bakanlığımızla görüştük. Bakan yardımcımız Sezai Uçarmak ile görüştük. Bizim pek talebimiz yoktu, diğer ilçeler taleplerini dile getirdi. Sonrasında kaza geçiren Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yel’e ziyarete gittik. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyoruz” diye konuştu.

“ATATÜRK CADDESİ’NDE YAPILAN ÇALIŞMALARI ELEŞTİRDİ”

Çetintaş, Ankara ziyaretini değerlendirmesinin ardından Atatürk Caddesi’nde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunarak, “Atatürk Caddesi’nde hummalı bir çalışma var. Ama ne biz ne de Çerkezköy halkı çalışmaları beğenmiyor. Çalışma sabah başlıyor, akşam bitiyor. Bu süre içerisinde esnafımız dükkana kimsenin gelmediğini söylüyor. Esnafımız böyle giderse dükkanlar 3-4 ay içerisinde kapatacağını ifade ediyor. Biz çalışma başladığında da iletmiştik. Çalışmaların 14 saat şeklinde düzenlenmesi gerekiyor ki bu çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlansın. Kendileri de esnafları, talepleri dinlesinler. Sorunun ne kadar büyük olduğunu öğrensinler. 14 ay olarak projeyi planlamış olabilirsiniz ama 10 ayda bitirin de vatandaş sizi tebrik etsin. Bunları zaman zaman dile getiriyoruz. Butçular Sokak’ta bundan 1,5k yıl önce çalışma başlatıldı, örnek sokak oldu. Fakat 1 hafta on gün önce sokak tekrar kazıldı. Yaklaşık 2 milyon para heba edildi. Bununla ilgili orası niye kazıldı? Vatandaşın parası neden çarçur edildi? Bunların da cevabını versinler” şeklinde konuştu.

“YARDIM TIRI TOPLADIK”

Yangın ve sel felaketi yaşanan bölgelere yardım tırı gönderildiğini ifade eden Çetintaş, “Yangın ve sel felaketlerinde hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Biz de il başkanlığımızın organizasyonunda bir yardım tırı topladık. Buna destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

VATANDAŞLARI AŞIYA DAVET ETTİ

Aşılama ile ilgili de bilgi veren Çetintaş, “Bölgemizde aşılama yüzde 80’lerin üzerine çıktı. Ben tekrar Çerkezköy halkından aşı olmayanları aşıya davet ediyorum. Herkesin aşı olması gerekiyor, bu illetten bir an önce kurtulmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11