Çocuklarımız emin ellerde

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan protokol kapsamında Çerkezköy genelinde bulunan okullarda polis memurları görev yapmaya başladı. Göreve başlayan polis memurları, okulun ilk ders zilinden son öğrenci okuldan çıkana kadar görev başında olacak. Bu uygulama ise veliler tarafından büyük takdir topladı.

Çocuklarımız emin ellerde

Çerkezköy Bakış - Okul ve çevredeki güvenliği sağlamak amacıyla Çerkezköy genelindeki okullarda polis memurları ve özel güvenlik personeli göreve başladı. Okul başlangıç saatinden, çıkış saatine kadar görev yapacak polis memurları ve güvenlik görevlileri okul çevresindeki olası olayların önüne geçilmesi ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutulması sağlanacak. 

KAYMAKAM ABBAN DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde bölgedeki okullara 28 özel güvenlik görevlisi alınması ve her okulda bir polis memuru bulunması hususunda açıklama Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’dan gelmişti. Abban, “İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu protokol çerçevesinde okulların güvenliğinin sağlanması amacıyla 3. derece risk taşıyan okullarda 28 adet özel güvenlik görevlisi devlet tarafından görevlendirilecek. Ayrıca 1. ve 2. derece risk taşıyan bölgelerde ise okulların eğitim öğretime devam ettiği süre boyunca birer polis memuru görevlendirilecek.” ifadelerini kullanmıştı.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510