Emniyet Teşkilatı 173 yaşında

Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, "Biz eskisi gibi yurdun sınırları dahilinde değil, Afganistan'da, Afrika'da bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç durumda olan, baskı gören insanlara yardım elini uzatan bir teşkilat haline geldik." dedi.

Emniyet Teşkilatı 173 yaşında

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü bahçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla dualar eşliğinde kurban kesildi. Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, burada yaptığı konuşmada teşkilatın şanlı bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.

banner287
Türk polisinin günümüzde sadece ülke sınırlarında görev yapmadığını ifade eden Aydın, teşkilatın, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte dünyanın pek çok noktasında başarılı operasyonlar ve yardım faaliyetleri yürüttüğünü belirtti. 
Aydın, Türk Polis Teşkilatı'nın 15 Temmuz gibi hain bir başkaldırıya herkesten çok vatandaşının arkasında, milletinin emrinde karşı çıktığını ve bu mücadelede sembol haline geldiğini aktararak, şunları söyledi:"Teşkilatımız o zaman nasıl sembol haline gelmişse şu anda da sınırlarımızın ötesinde Afrin'de dahil Mehmetçiğimize destek vermektedir. Oradaki arkadaşlarımızın da Allah yar ve yardımcıları olsun. Kestiğimiz bu kurbanın da orada görev yapan kahramanlarımızın çalışmalarını başarıyla yürütmelerine vesile olmasını temenni ediyoruz. Biz eskisi gibi yurdun sınırları dahilinde değil, Afganistan'da, Afrika'da bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç durumda olan, baskı gören insanlara yardım elini uzatan bir teşkilat haline geldik. Bugün Doğu Timor'da, Kosova'da meslektaşlarımız görev yapmaktadır."

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306