Karpuz pazardaki yerini aldı

Yazın vazgeçilmez meyvesi olan karpuz yavaş yavaş pazar tezgahlarında yerini almaya başladı. Pazarda karpuz kilosu 5 liradan satılırken, isteyene dilim halinde de alabiliyor.

Karpuz pazardaki yerini aldı

Çerkezköy Bakış - Pazar esnaflarından Ömer Kalaycı, bu sene tezgahında karpuz satmaya başladığını belirti. 
Müşterilere iyi hizmet verebilmenin peşinde olduklarını belirten Kalaycı, “Çerkezköy pazarına bu sezon ilk karpuzu önceki senelerde olduğu gibi yine biz getirdik. Halkımız hiçbir üründen mahrum kalmaması için elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz. Karpuzun kilosu 5 liradan satılıyor. İsteyen vatandaşlara dilim karpuz satışı da yapıyoruz.”dedi.

PAZARDA DURUMLAR KÖTÜ

Kapaklı Halk Pazarı esnafı müşteri azlığından, vatandaş ise fiyatların pahalı olmasından yakınıyor.Pazar esnaflarından Ferdi Furan, Çerkezköy pazarında zarar ettiğini belirterek şunları kaydetti, “Eskiden Çerkezköy pazarı bizim en gözde pazarlarımızdandı. Son zamanlarda ise Çerkezköy pazarına gelmek bizim için kesinlikle zarardan başka bir şey değil. Rayına oturmuş ve sabit müşterilerimiz olmasa pazara gelmeyi düşünmüyorum. Gelişim ise kesinlikle bana zarar ettiriyor. Fiyatlar pahalı ve vatandaşların cebinde para kalmadı.” diye konuştu.

banner287
PAZARDA FİYATLAR İSE ŞÖYLE 

Domates ve salatalık 3, biber 3,5, çilek 6 liradan satılıyor.

ÇİNEKOP EL YAKIYOR

Balık sezonunu 15 Nisan kapanacak. Ancak fiyatların pahalı olması nedeniyle bu kış birçok ailenin evine balık giremedi. Çerkezköy Balıkpazarı balıkçılarından  Sezgin Sırtlıoğlu, şuan en pahalı balığın çinekop olduğunu ve kilosunun 90 liraya kadar çıktığını belirterek, “Tezgahımıza fiyatının yüksek olması nedeniyle çinekop balığını koyamadık. Bu sene genel olarak balık sezonu çok zor geçti. Balıkların az olmasından kaynaklı balık fiyatları da hızla arttı. Hamsi ve istavrit 10-15 lira arası değişiyor. Mezgit, somon 20-25 lira. Çinekop balığı ise 65-90 lira arasında fiyata sahip, durum böyle olunca da tezgahlarımızda yer alması çok zor. Müşterilerimize satamayacağımız balığın tezgahta işi yok. Pahalılıktan kaynaklı olarak piyasamız durgun, insanlar balık almak istemiyor. Bizim de bu seneyi maddi olarak zor geçirmemize neden oluyor.” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510