banner265

banner571

“Memur gibi sabah 08.00 akşam 17.00 olmaz”

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Atatürk Caddesinde devam eden altyapı çalışmaları üzerinden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı eleştirdi. Aydeniz, “Gönül ister ki bu proje başarılı bir şekilde bitsin ve vatandaşlar mağdur olmasınlar. Fakat ortada bir başıboşluk görüyoruz. Projeye başladılar 300 metrelik yerde 10 gündür çalışıyorlar. Oranın içinden çıkamadılar. Bu işlerde mesai mefhumu olmaz. Memur gibi sabah 08.00 akşam 17.00 olmaz. Esnafın mağduriyetini bir an önce çözümlemek için gece oraya proje koyar o müteahhit gece de çalışır.” dedi.

GENEL 22.06.2021, 19:46
“Memur gibi sabah 08.00 akşam 17.00 olmaz”
banner301

Çerkezköy Bakış- Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ilçe teşkilatında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya cevap veren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çerkezköy’e gelerek ilçe başkanlarıyla toplantı yapıp bu konunun siyaset üstü mesele olduğunu, Çerkezköy’ün geleceğini ilgilendirdiğini ve hepimizin bu konuya el atması gerektiğini söyledi. Bizde orada düşüncelerimizi dile getirdik. Çerkezköy için çakılacak her türlü çivinin arkasında olduğunu ifade ettik” dedi.  
Projede planlama hatasının olduğunu kaydeden Aydeniz, “Bu projede Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi olmasına rağmen sanki Çerkezköy Belediyesinin projesiymiş gibi Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmalarını izliyoruz. Biz Cumhur İttifakının ortağı olarak Çerkezköy’ü ilgilendiren her konu bizleri de ilgilendiriyor. Fakat burada bir planlama hatası olduğunu görüyoruz. Biz kendilerinden bu projenin parasal bedelini gösteren bir dosya istedik. Orada gönderilen rakam ise 151 milyon TL idi. İki yıllık planlama olduğunu ve maliyetlerinin de artacağı söylenerek projenin 200 milyonu da geçeceği söylendi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay partimize gelip sunum yaptığında ise ilk sorduğumuz soru ise ‘parası hazır mı ?” dedik. Ortaya bir bütçe çıkacağı ve bir kısmının Çerkezköy Belediyesi, bir kısmının TESKİ, bir kısmının ise İller Bankası desteği ile olacağını söylediler” dedi.

“İLLER BANKASINA REST ÇEKEREK BU İŞ OLMAZ”

Aydeniz, “Şimdi ise İller Bankasından krediyi alamadıklarını söylüyorlar. Kapaklı için onaylandı Çerkezköy için neden onaylanmadı diyorlar. Kapaklı için başvuran TESKİ’dir. Bu proje Kapaklı Belediyesi için onaylanmadı. TESKİ’nin yapacağı projeler için onaylandı. Bu siyaset üstü meseledir. Onaylanan krediyi Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ onaylattırıp almıyorlar. Siz mi siyasi malzeme yapıyorsunuz. Belki oranın da acil sıkıntıları vardır. Sırf burası için orayı bekletmeleri doğru değildir. Gönül ister ki bu proje başarılı bir şekilde bitsin ve vatandaşlar mağdur olmasınlar. Fakat ortada bir başıboşluk görüyoruz. Projeye başladılar 300 metrelik yerde 10 gündür çalışıyorlar. Oranın içinden çıkamadılar. Bu işlerde mesai mefhumu olmaz. Memur gibi sabah 08.00 akşam 17.00 olmaz. Esnafın mağduriyetini bir an önce çözümlemek için gece oraya proje koyar o müteahhit gece de çalışır. Parasal sıkıntı gördüğümüz için hele başlayalım para işini çözeriz diyerek bu iş olmaz. Bunun ödeneği hazır olacak ki müteahhit geldiğinde bu işi rahat yapsın. Bunlar gerçekten ağır işlerdir. Kapaklıyı dayatarak İller Bankasına rest çekerek bu iş olmaz” dedi.

“YAPAMAZSANIZ SORUMLUSU TABİKİ SİZ OLACAKSINIZ”

Aydeniz, “İller Bankasının topu taca attığını söylüyor. Yapamazsanız sorumlusu tabi ki siz olacaksınız. Projenin başladığına dair basın açıklaması yapıp kurdele kesip, kazma vuran sizlersiniz” diye konuştu.

“PARA VARKEN YAPMADILAR”

Aydeniz, “2016 yılı Ekim ayında göreve geldiğimizde Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret ettiğimizde masaya asbest boruyu koymuştu. Serçe parmağı ile borunun içinden kahverengi toz çıkartarak ‘İnsanlar bu suyu içiyor’ demişti. Bu soruna bir an önce el atacaklarını ve halk sağlığının en önemli sorun olduğunu ifade etmişti. O süre zarfında Çerkezköy Belediyesine muazzam bir bütçe girişi oldu. O paralar varken, Büyükşehir Belediyesine ve TESKİ’ye ödenekler gelirken bu işlerin çaresine bakılmadı. Siyaseten alt yapı ve üst yapı çalışmaları başkanları zor durumda bırakır diye yapmadılar. Paranın olduğu zaman bunu yapmadılar, görsele, parklara ve konserlere paraları harcadılar” dedi.

2019 Mart seçimlerinden sonra ilk meclis toplantısında belediyenin 2014-2019 bütçesi olan 970 milyonun onaylandığını kaydeden Aydeniz, “Çerkezköy’de gözle görülür eserleri Büyükşehir Belediyesi yapmıştır. İlçe Belediyesi bu paralar varken kendi bütçeleriyle bu işleri yapabilirdi. Biz bunu mecburen soracağız. O gün para varken yapmadınız, şimdi ise İller Bankasını bahane ederek ‘ İşi yapamazsak sorumlu biz değiliz’ diyemezsiniz. Geçen beş yılın vaatlerine baktığımız zaman belediyeyi kazandıktan sonra beş yıllık master planlarını dağıttılar. İncelediğimiz 2014-2019 döneminde söyledikleri 100 projenin 40 yaptılar yada yapmadılar. Vaatleri yapamadan ikinci dönemde de bir o kadar bülten bastılar. Öncekileri yapmadan bunları yapacağız dediler. Bunlar insana inandırıcı gelmiyor” diye konuştu.

“BU PROJEDE ZORLANACAKLAR”

Aydeniz, “Pandemi nedeniyle ülke genelinde bir buçuk yıl ekonomik daralma yaşandı. Bazı faaliyetleri yapmak için de bunları bahane edemeyiz. Belediyelerin bütçeleri ve gelirleri var. Mahalle başkanlarımız mahallerde vatandaşlarımızı dinliyorlar ve bizlere bilgi aktarıyorlar. Evlerinin önüne vatandaşlar normalde çöp konteyneri ister. Bizim vatandaşlarımız evlerinin önündeki çöp konteynerlerinin kaldırılmasını istiyorlar. Çöplerin toplanmadığını, dolup taştığı için çevreye mikrop saçıldığını söylüyorlar. Mahallerde çöp toplamıyorsun, Kızılpınar mahallesinde üçüncü kata su çıkmıyor. Sen bunların derdine düşmüyorsun, çok büyük projenin altına giriyorsun. Siz bu işi nasıl bitireceksiniz. İller Bankası istedikleri krediyi verse de Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesinin zorlanacağını düşünüyorum. Çünkü profesyonelce bu işe girmediklerini, planlamada ve projelendirmede eksik kaldıklarını düşünüyorum. Kısaca yeterli ön çalışmaya yapmadılar. O yüzden tedirginiz. Bitirirlerse kendilerini de tebrik etmesini biliriz” diye konuştu.

“BUNUN ÖVÜNÜLECEK YANI YOKTUR”

Çerkezköy Belediyesinin aldığı asfalt yama makinesi ile ilgili de yorum yapan Aydeniz, “Asfalt dökemiyorsun, asfalt yama makinesini filomuzu kattık diye övünüyorsunuz. Bunun övünülecek yanı yoktur. Demek ki asfalt dökemiyorsun, yama makinası almışsın. Çöpleri toplayamıyorsun, Çerkezköy’ü Atatürk ve Öztrak caddesinden ibaret görüyorsun. Diğer mahalleleri görmüyorsun. Bunlarla alakalı çalışman yok. Bugün 200 milyonluk bütçeyi geçen projenin de altına giriyorsun. Para yok alırsak bitireceğiz, alamaz isek sorumlusu biz değiliz diyorsunuz. Biz buna karşıyız. Eğer bizi Cumhur İttifakının bir ortağı olarak görüyorlarsa destek olmaya hazırız. Vatandaşlarımızı hiçbir zaman mağdur etmeyiz. Gider Ankara’ya tüm vekillerimizle görüşürüz, bu iş yarıda kalmasın diye devlet eliyle bitirilmesi için de her türlü çabayı yaparız. Bu işin yavaş yavaş siyasi malzemeye çevrildiğini görüyoruz. Görüntüler gerçekten amatörce ve bu işin altından nasıl çıkacakları konusunda tedirginiz. İnşallah başarabilirler” dedi.

“PLANINI PROGRAMINI YAPAMADILAR”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın göreve geldiği ilk zamanda altyapı sorununu çözeceğine dair sözünü hatırlatan Aydeniz; “Har vurup harman savrulmuş bir bütçe, bugün ‘Yapamazsak bunun sorumlusu sizsiniz’e döndü. Şimdi altından çıkamayacağın bir projeye giremezsin. Belediye çalışıyor diye görünmek için yapamayacağın bir projenin altına giremezsin. Pandemi sürecinde işleri duran bir esnaf oldu. Şimdi bir de bu geldi. İller Bankası’ndan kredi gelmezse ne olacak? TESKİ eğer İller Bankası’ndan gelen paraya kaldıysa, bizden kesilen su paraları nereye gidiyor. Bize gelen bilgi şu an TESKİ, aldığı su paralarıyla zarar ediyor. Aldığı su paraları ile kendini döndüremiyor. Kadir Başkanımız sabah 04:00’te fotoğraf paylaşıyor, namazı kılar kılmaz çalışmalara başladık diyor. Ama bu altyapı çalışması sabah 09:00 akşam 17:00 şeklinde çalışılamaz. Bir müteahhit memur kafasıyla çalışamaz. Tabi bunun için de parasını alması lazım.” İfadelerine yer verdi.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞIYLA İŞLER YÜRÜMEZ”

Projenin bir an önce tamamlanması gerektiğini vurgulayan Aydeniz, “İnşallah tamamlarlar ve bunlar bir an önce tamamlanır. Biz daha önce görüşme yaptık diğer siyasi parti temsilcilerinin de katıldı. Sonrasında Ankara’ya gittiler. Bir takım temaslarda bulunuldu. Acaba para yetecek mi? Ekstra maliyetler olacak mı? Çerkezköy sadece Atatürk ve Öztrak Caddesi’nden ibaret değil. Diğer sokaklar da var. Otopark sıkıntımız da var. Çapraz parkın dünyada örneği yok, Çerkezköy’de hala devam ediyor. Ben yaptım oldu mantığıyla işler yürümez” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31