Öğrencilerin sorularını yanıtladı

Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret ederek okul dergileri için röportaj yaptı.

Öğrencilerin sorularını yanıtladı

Çerkezköy Bakış - Okul dergileri için Belediye Başkanı Vahap Akay ile röportaj yapan Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri ilk olarak Çerkezköy’ün tarihi hakkında bilgi aldı. Çerkezköy’ün 1911 yılında belediye olduğunu belirten Başkan Akay, “Kentimiz, Cumhuriyetimizin ilanından tam 1 yıl önce de düşman işgalinden kurtuldu. Tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu Çerkezköy’de 1970’li yıllar itibari ile sanayileşme adımları atıldı” dedi.

HER SENE NÜFUS HIZLA ARTIYOR

banner287
Çerkezköy’de sanayileşme ile birlikte nüfusun da hızla arttığını sözlerine ekleyen Belediye Başkan Vahap Akay, “Son 7-8 yıldır kentimizin nüfusu her sene yüzde 9 oranında artmaktadır. Ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımız kentimize göç etmektedir. Bugün itibariyle kentimiz, sanayi alanında ülkemizin önde gelen şehirleri arasındadır” ifadelerini kullandı.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİLER

Öğrencilerin “Mustafa Kemal Atatürk’ün Çerkezköy’e kattığı değerler nelerdir?” şeklindeki sorularını da yanıtlayan BaşkanAkay, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hayata geçirdiği inkılaplarla yalnızca Çerkezköy’e değil tüm ülkeye büyük katkılar sağlamıştır” diye konuştu. Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin tüm sorularını yanıtlayan Başkanz Akay, röportaj sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306