banner265

banner571

Özcan: Çerkezköy’de 21 bin 700 üyemiz var

AK Parti Ağustos ayı Çerkezköy Daraltılmış İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, “Çerkezköy’de 21 bin 700 üyemiz var. Ayrıca 110 bin civarında seçmen vardır. 332 sandığımız hepsinde kaliteli sandık kurulları oluşturacağız. Üyelerimize ulaşıp ardından siyasetsiz seçmenleri de ziyaret edeceğiz. Elini sıkmadığınız bir üye kalmasın. Sorumlu arkadaşlarımızı tek tek takip edeceğiz.” dedi.

GENEL 16.08.2021, 00:26 16.08.2021, 14:25 Bakış Haber Merkezi
Özcan: Çerkezköy’de 21 bin 700 üyemiz var
banner301

Çerkezköy Bakış- Katılımın yoğun olduğu AK Parti Ağustos ayı Çerkezköy Daraltılmış İlçe Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, AK Parti Tekirdağ önceki dönem Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Eski Belediye Başkanı Ali Ertem, meclis üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri, mahalle başkanları ve partililer katıldı.


“AK PARTİ EN ÖNEMLİ TEMSİLCİSİDİR”


 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda ilk olarak divan belirlenirken, divan başkanlığına Minnet Cabbar, katip üyeliklere ise Mehmet Sahip, Duygu Doyran, Serkan Sürücü, Muhammed Turgut Karataş seçildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, “Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev alan tüm arkadaşlarımıza gayretleri, emekleri, sadakatleri için şükranlarımı sunuyorum. Son günlerde ülkemizde yaşanan afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ve afetten zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. AK Parti, sıradan bir siyasi teşekkül değildir. Bizler bir büyük davanın sevdalısı insanlar olarak burada bir aradayız. Türkiye nasıl binlerce yıllık devlet tarihimiz içindeki son halka ise, AK Parti de bu büyük davanın günümüzdeki en önemli temsilcisidir. Bizler bir büyük davanın sevdalısı insanlar olarak bugün bir aradayız. Türkiye nasıl binlerce yıllık devlet tarihimiz içindeki son halka ise AK Parti’de bu büyük davanın günümüzdeki en önemli temsilcisidir. AK Parti maziden atiye yolculuğumuzun altın halkalarından biridir, tabii bu durum sorumluluğumuzu da daha da artırıyor. AK Partide siyaset yapmak demek, öncelikle bu sorumluluğu üstlenmeye talip olmak demektir. Bugünlere, yılın her gününü, günün 24 saatini bu davaya hizmete adayan büyüklerimizin, kardeşlerimizin gayretleriyle geldik. Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak, medeniyetimizi yeniden yükseltmek istiyorsak, bizlerin de aynı anlayışla çalışması gerekiyor. Görevimiz ne olursa olsun, hepimiz öncelikle bu davanın neferiyiz” dedi.


“GURUR ABİDESİ OLANLARDAN OLMAYACAĞIZ”


“Bugün söylediğimizi 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl sonra da yine aynı şekilde kararlı olarak söylemek durumundayız.” diyen Çetintaş, “Başka, yarın bir başka olmamalıyız. Bunu yapanları da gördük, görüyoruz. Bu hassasiyeti hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Kendi nefsinin peşine düşen, sadece kendi ajandasına, kariyerine, hesabına odaklanan kişilerden, gurur abidesi olanlardan olmayacağız. Bizler Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi duruşu net, ömrünü devletine ve milletine hizmete adamış, bu kutlu yolda ardına bakmadan dünyaya karşı dünya beşten büyüktür haykırışında bulunarak dünya mazlumlarının yanında, zalimlerin ise karşısında dimdik duran bir lidere sahibiz. Bizlerde aynı kararlıkla liderimizin yanında durmalıyız. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi hepimiz Ömer olmaya aday olmalıyız. İşte bu Ömer biz olmalıyız. Bu yolda bu şuurda hep birlikte, ayrımcılıklara, fitnelere karşı kenetlenerek dimdik ayakta durmalıyız. Ancak sadece böyle güçlü olabilir ve ülkemizi, milletimizi yarının güçlü Türkiye’si hedeflerine ulaştırabiliriz. Hepimizin sorumlulukları çok büyük. Sorumluluklarımız büyük olduğu gibi işimizde çok büyüktür. Aziz milletimizin bize yüklediği sorumluluğun hakkını yerine getirebilmek içinde çok çalışmak zorundayız. Hepimizin önemli öncelikli konular dışında mazereti daha olmaz” dedi.


“EN GÜZEL CEVABI 15 TEMMUZ’DA VEREN GENÇLERİZ”


AK Parti Çerkezköy Halkla İlişkiler Birim Başkanı Erdem Amiş ve Gazi Osman Paşa Mahalle Başkanı Selahattin Çolak’ın yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından Gençlik Kolları olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Akyol ise; “Bizler her daim savunduğumuz, arkasında olduğumuz davanın bilincinde olmalıyız. AK Parti’de genç olmanın gururunu nasıl yüreğimizde hissediyorsak, yine AK Parti’de genç olmanın sorumluluğunu ve vebalini yüreğimizin en derinliklerinde hissetmeliyiz. Biliyoruz ki mensubu olduğumuz bu hareket tüm dünya mazlumlarının Alem-i İslam’ın son umududur. Yine biliyoruz ki bu hareketin umudu da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gençlere değer veren onların önünü açan her türlü imkana kavuşmaları için olanaklar tanıyan, gençlere tereddütsüz yetki veren bir partinin mensuplarıyız. Hepimiz ayrı bir cevheriz, bizlere “Z” kuşağı diyerek bizden kaygı duyanlara karşı en güzel cevabı 15 Temmuz’da sokaklarda, meydanlarda ihanete karşı kahramanlık destanı yazarak veren gençleriz. Bizler vatanına, milletine Recep Tayyip Erdoğan’a sevdalı gençleriz. Dünün bilincinde, bugünün kıymetini bilen, yarınları daha iyiye götürmeyi hedefleyen gençleriz. Siyaset bana ne verecek değil, biz gençlere vereceğiz derdiyle dertlenen gençler olup, daha çok gençler yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.


“İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZIN HEPSİNE EL UZATMAYA ÇALIŞTIK”


AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Akyıldız da, “İlçe Başkanımızın teveccühü ile kadın kolları başkanlığına atandım. Yapılan mülakatlar neticesinde 17 Şubat tarihinde İlçe Kadın Kolları yönetimimizi kurduk ve Bismillah deyip gönülleri fethetmek üzere yola çıktık. Bizlerin asıl hedefi ta en baştan beri gidilmedik mahalle, girilmeyen sokak ve çalınmayan kapı düşüncesiydi. Ve bu istikamet üzere çıktığımız yolda birçok kapıyı çalmayı ve gönüllere dokunmayı başardık. İlçe teşkilatımız ile paralel yürüttüğümüz sosyal yardım projeleri, gerek bizlere ulaşan vatandaşlar gerekse bizlerin tespit ettiği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hepsine el uzatmaya çalıştık. Genel merkezimiz ve ilçe teşkilatımızın belirlemiş olduğu yol haritasından bir nebze olsun sapmadan, durmadan, yorulmadan çalışacağımıza AK Kadınlar olarak söz veriyoruz” dedi.


“ELİNİ SIKMADIĞINIZ BİR ÜYE KALMASIN”


Çerkezköy Belediyesi AK Partili meclis üyesi Neziha Temur’un konuşmasının ardından AK Parti’nin 20’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle pasta kesildi. Akabinde konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, “20’inci yılını kutlayan AK Parti siyasete itibar kazandırmıştır. Son dönemlerde yaşanan afetlerde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dilerken, zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu afetler ülkemizden inşallah en kısa sürede defolup gitmesini temenni ediyorum. Teşkilat Başkanımız ile yaptığımız istişareler sonucunda 2022 Ağustos ayına kadar çalışma takvimini hazırladık. Saha çalışmalarımıza öncelikle mahalle başkanlarımız ile başladık ve sandık kurulu başkanlarımızla birlikte çalışmalar da yapacağız. Çerkezköy’de 21 bin 700 üyemiz var. Ayrıca 110 bin civarında seçmen vardır. 332 sandığımız hepsinde kaliteli sandık kurulları oluşturacağız. Üyelerimize ulaşıp ardından siyasetsiz seçmenleri de ziyaret edeceğiz. Elini sıkmadığınız bir üye kalmasın. Sorumlu arkadaşlarımızı tek tek takip edeceğiz. Saha çalışmalarına başladığımız gibi planlarımızı da hazırladık” dedi.


“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 7 YILDIR TEKİRDAĞ’DA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR ÇALIŞMASI YOK”


Muhalefetin de Tekirdağ’da saha çalışmalarına başladığını kaydeden Özcan, “Büyükşehir Belediyesi 7 yıldır Tekirdağ’da gözle görülür bir çalışması yok. Bu süre zarfında Büyükşehir Hizmet Binasını bir türlü yapamadılar. TESKİ diye bir birimleri var. 69 milyon zararı, 350 milyon lira kısa vadeli borcu olmak üzere toplam 1 milyar TL’yi geçen bir borcu vardır. TESKİ Müdürü birkaç kez istifa etti fakat istifası kabul görmedi. Batmış iflas etmiş bir TESKİ’ye müdür olmak istemiyorlar. Emektar dört belediye başkanımız var ve gayret göstererek önemli çalışmalar yapıyorlar. Bir mahalledeki yol için TESKİ’nin alt yapı çalışmalarını bekliyorlar. TESKİ hizmet yapmadığı gibi bizim belediyelerimiz asfalt çalışmaları yapamıyorlar. Teşkilatlarımızın yüzde 85’ini değiştirdik fakat 20 yıldır iktidardayız. Her girdiğimiz seçimleri kazanıyoruz. 2023 seçimleri sert ve zor geçecek. 2023 seçimlerini kazanan parti 2024 yerel seçimlerinde daha iddialı olacaktır. Orman yangınlarından bazı partiler kendilerine pay çıkarmayı da ihmal etmiyorlar. Biz bunlara kulak asmıyoruz” dedi.
AK Parti’nin bugüne kadar insanı ötekileştiren ve aşağılayan hiçbir tutumu yapmadığını kaydeden Özcan, “Kendilerine yollar nerede diyorum, cevap yok. Nihayet CHP Genel Başkanı ve milletvekilleri Tekirdağ’da saha çıkmışlar. Sonunda Tekirdağ’ı hatırlamışlar. Saha çalışması yaparken Şarköy’e gittiler. Şarköy’de muhtarlarımızın bir derneği var. Derneği ben defalarca ziyaret ettim ve TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop da derneğimizin açılışını gerçekleştirdi. Derneğin içinde siyasi parti görüşüne sahip muhtarlarımız var. Biz bu derneğe gittiğimizde hepsiyle bir araya gelip konuşuyoruz. CHP’li muhtarlar belediyenin hizmetlerinden yararlanıyorlar. AK Partili muhtarlar ise hükümet yatırımlarını aldıklarını söylüyorlar. Uyumlu bir çalışma içerisindeydiler. Ancak CHP’liler muhtarlar içine nifak tohumu sokup enteresan konuşmalar yaparak derneği ikiye bölmeye çalışmışlar. O huzur içinde çalışan muhtarlar kavga edip birbirlerine girmişler. Neden bizde olmuyor da sizler oluyor. Gerçekten çok üzücü bir durum” ifadelerini kullandı. Toplantı yeni üyelere ve mahalle başkanlarına sertifikaların verilmesiyle son buldu.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:43
Öğle 13:10
İkindi 16:41
Akşam 19:27
Yatsı 20:48
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 4 10
2. Trabzonspor 4 10
3. Fenerbahçe 4 10
4. Konyaspor 4 10
5. Galatasaray 4 8
6. Hatayspor 4 7
7. Karagümrük 4 7
8. Kayserispor 4 7
9. Altay 4 6
10. Malatyaspor 4 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Göztepe 4 5
13. Kasımpaşa 4 5
14. Gaziantep FK 4 4
15. Antalyaspor 4 4
16. Sivasspor 4 2
17. Adana Demirspor 4 2
18. Rizespor 4 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 5 12
3. Ankaragücü 5 11
4. Tuzlaspor 4 10
5. Manisa FK 5 9
6. Erzurumspor 5 9
7. Kocaelispor 5 7
8. Boluspor 4 6
9. Samsunspor 4 6
10. Bandırmaspor 5 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 5 4
15. Ankara Keçiörengücü 5 4
16. Altınordu 5 4
17. Gençlerbirliği 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. M. United 4 10
2. Chelsea 4 10
3. Liverpool 4 10
4. Everton 4 10
5. Man City 4 9
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Leicester City 4 6
10. Brentford 4 5
11. Crystal Palace 4 5
12. Aston Villa 4 4
13. Wolverhampton 4 3
14. Southampton 4 3
15. Watford 4 3
16. Arsenal 4 3
17. Leeds United 4 2
18. Burnley 4 1
19. Newcastle 4 1
20. Norwich City 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 4 10
2. Valencia 4 10
3. Atletico Madrid 4 10
4. Real Sociedad 4 9
5. Athletic Bilbao 4 8
6. Sevilla 3 7
7. Barcelona 3 7
8. Mallorca 4 7
9. Real Betis 4 5
10. Elche 4 5
11. Osasuna 4 5
12. Rayo Vallecano 4 4
13. Villarreal 3 3
14. Levante 4 3
15. Espanyol 4 2
16. Cádiz 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 4 1
19. Getafe 4 0
20. Deportivo Alaves 3 0
26°
kapalı