Sarıkız 1,5 saatte kurtarıldı

Çerkezköy’de eşine ender rastlanan bir olay meydana geldi. Kızılpınar Mahallesi’nde Çorlu Deresi etrafında otlayan inek bataklığa girince çıkamadı. İtfaiye ekiplerinin 1,5 saat süren çalışmasıyla bataklığa batan inek kepçe ile kaldırılarak kurtarıldı.

Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesi'nde hayvan besiciliği yapan Yurdalan Uzun, büyük baş hayvanlarını otlatmak için Çorlu deresi etrafındaki otlak alana götürdü. Sürüden ayrılan bir inek, derenin yanındaki bataklıkta çamura saplandı. Sürü sahibi Yurdalan Uzun ve yakınları ineği battığı yerden çıkaramayınca itfaiyeden yardım istedi. İhbar üzerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri, bataklığa batan ineği kurtarmak için seferber oldu.

İneğin sahibi Yurdalan Uzun ve ailesinin de destek verdiği kurtarma çalışmasında inek itfaiye ekiplerinin mücadelesi, ineğin halatla bağlanarak kepçe ile kaldırılmasıyla 1,5 saat süren çalışmayla battığı yerden kurtarıldı.
İneğin sahibi Yurdalan Uzun başına gelen talihsiz olayı ile şöyle anlattı:  “Hayvanları otlatıyorduk. Hayvanları dere kenarına getirdik. Diğer hayvanlardan yoldan geçsin diye 5-6 hayvan dereye indi. Diğerleri geçti bu derede battı. Çıkmak için çabalarken çok yoruldu. Diğer hayvanları çıkardık bu arada biz bunu çıkarmaya çalıştık fakat çıkmadı. Babamları aradım daha sonra da itfaiye ekiplerine haber verdim.” dedi.  

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 13:11

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510