Tespit edildi, soruşturma başlatıldı

Çerkezköy’de bir firmanın, fabrikalardan topladığı kimyasal atıkları özel kanal üzerinden ve vidanjörler ile dereye boşaltıldığı ilgili kurumlar tespit edildi. Olayla ilgili başlatılan adli ve idari soruşturma sürüyor.

Tespit edildi, soruşturma başlatıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin “Skandal iddia” başlığı ile gündeme getirdiği, kimyasal maddelerin kanalizasyona ve firmaya ait depodaki özel oluşturulan hat ile dereye boşaltıldığı yönündeki haber ilçenin bir numaralı gündemi oldu. Vatandaşların sağlığını tehlikeye atan bu olayı Bakış Gazetesi habercilik başarısı ile iddiaları kamuoyuna aktardı. Ardından Tekirdağ Valiliği, Çerkezköy Kaymakamlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir ve Çerkezköy Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü alarm verdi. Ekipler, Bakış Gazetesi’nin haberini ihbar kabul ederek harekete geçti ve söz konusu firmanın çalışma yerlerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemede iddialar tek tek tespit edildi.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, yaptığı açıklamada, ekiplerin gerekli tespitleri yaptığını belirtti. Yapılan haber ile kamuoyunun bilgilendirilmesinden dolayı teşekkür eden Kaymakam Abban,  “Çok teşekkür ederim ihbar haber için. Yapılan usulsüzlüğü tespit ettik ve hemen çalışmalara başladık. Firmanın Çerkezköy Belediyesi’nden ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri’nden izin ve ruhsat almadan kuyu açtığını da tespit ettik. Çevre ve Kimya mühendisleri, TESKİ, Emniyet yetkilileri ve Savcılık harekete geçti. Gerekli hazırlıklar ve tutanaklar tutuldu. Başlatılan idari ve adli soruşturma devam ediyor.” dedi.

BÜYÜK PARA CEZASI KESİLMİŞTİ

Çerkezköy, geçtiğimiz yıl ÇOSB’de bulunan bir fabrikanın kimyasal atığını kanalizasyona boşaltan bir firma nedeniyle günlerce nefes alamaz hale gelmişti. Söz konusu fabrika ve kimyasal atığı Gebze’deki arıtma tesisi yerine kanalizasyona bırakan firmaya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 3 milyon 250 bin lira idari para cezası yazılmış, olayla ilgili de adli soruşturma başlatılmıştı.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 10:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda
Seda - 13 ay Önce

Bu firmayı neden saklıyorsunuz. İsmini yazın herkes bilsin.

Seyir konutları.
Seyir konutları. - 13 ay Önce

İşt haber cilik.. Çerkezköy haber gibi CHP reklamı yapmıyor.. tebrikler bakış..

Vatandaş
Vatandaş - 13 ay Önce

Önemli olan onları yakalamak değildir Hangi firmaların bu pisliği yaptığıdırBugüne kadar zaten cezadan fazlasını kazandılar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510