Tüm ev sahiplerine örnek olsun

Çerkezköy’de, Ömer Kuzgu isimli ev sahibi örnek bir davranışa imza attı. Kuzgu, verdiği ilanda evini tutacak olan kiracıdan ramazan ayında kira almayacağını duyurdu.

Tüm ev sahiplerine örnek olsun

Çerkezköy Bakış - İstanbul’da tekstil işi ile uğraşan ve akrabalarının bulunduğu Çerkezköy’den bir süre önce ev satın alan evli ve 2 çocuk babası Ömer Kuzgu, İstasyon mahallesindeki sıfır 3 oda 1 salon 125 metrekare ev satın aldı. Kuzgu, evini 700 liradan Türkiye’nin en büyük alım-satım internet sitelerinden biri olan sahibinden.com aracılığı ile kiraya çıkartı. Açıklama kısmına ise Ramazan ayında kiracıdan ücret talep etmeyeceğini duyurdu.

banner287
“ZORLUĞU GÖRDÜM”

İlanı gören Çerkezköy Bakış Gazetesi muhabiri ise İstanbul’da yaşayan Ömer Kuzgu’ya telefon ile ulaştı. Çok zor günler geçirdiğini ve uzun yılar kiracı olarak yaşadığını belirten Kuzgu, “Kiracı iken oldukça zor günler geçirdim. Bayramlarda özellikle kira ortaya çıkınca bütün planlar altüst oluyordu. 2 çocuk babasıyım ve zorlukları bende yaşadım.  Evimi tutacak aileden Ramazan ayında kira parası almayacağım. O para ile varsa çocuklarını sevindirsin, ihtiyaçlarını gidersinler ve ailesini ziyaret ederek onları mutlu etsinler. Hatta bu kararımı da yapacağımız kira kontratına ekleyeceğim. Allah rızası için yaptım.”dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 11:13

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
CRT SİGORTA
CRT SİGORTA - 12 ay Önce

Tebrik Ederim Örnek Davranışınız Takdire Şayan....

Ahmet PETEK
Ahmet PETEK - 12 ay Önce

Helal olsun

Cahide şahin
Cahide şahin - 12 ay Önce

Ne zorluğu çekmiş kira 700 demiş bu yüksek kira lar aldı başını gidiyor zor durumda olanlara yardım.etsin Allah

:)
:) @Cahide şahin - 11 ay Önce

Se 150-200 bin liralık evini 2-300 e kiralarmısın? yerdeki parkenin bile en az 5000 lira değeri var. 700 ü çok görüyorsun madem buyur 2-300 liraya kendine ev yap.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306