Veliköy Düğün Salonu açıldı

Çerkezköy’ün Veliköy Mahallesinde yapımı tamamlanan Düğün Salonu ve Mahalle Evi vatandaşların hizmet vermeye başladı. Salondan faydalanmak isteyenler haftanın ilk 4 günü 750 TL, hafta sonu ise bin 500 TL ödeyerek salonu kiralayabilecek.

Veliköy Düğün Salonu açıldı

Çerkezköy Bakış - Vatan Caddesi üzerinde bulunan Veliköy Düğün Salonu ve Mahalle Evi vatandaşların kullanımına açıldı. Toplam 1700 metrekare kapalı alana sahip olan Veliköy Düğün Salonu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Düğün Salonumuz içerisinde 3 eğitim odası, 1 seminer salonu, sanatçı ve gelin odası, mutfak, idari kısım ve lavabolar bulunuyor. Salonumuz konukların ve davetlilerin birbirini rahatça görebileceği, kolonların ve sütunların olmadığı 840 metrekarelik büyük bir salon ile sahneye sahip” dedi.

Veliköy Düğün Salonu’nun 7 Nisan Cumartesi günü itibari ile kapılarını vatandaşlara açtığını kaydeden Başkan Akay, “Salonumuzdaki ilk etkinlik, Çerkezköy Belediyesi Meclis Üyemiz Hasan Sakallı’nın oğlu İbrahim Erman Sakallı ile Veliköy Mahallemizin tanınan simalarından İrfan Kurt’un kızı Betül Kurt’un nişan merasimi oldu. Bu vesile ile genç çiftimize bir kez daha mutluluklar diliyorum” dedi. Veliköy Mahalle Evinin de düğün salonunun içerisine taşındığını belirten Akay, “Kursiyerlerimiz artık daha geniş ve daha güzel fiziki ortamlarda el emeği göz nuru ürünlerini yapabilecekler” dedi. 

ÜCRETSİZ OLSUN TEKLİFİ YAPILMIŞTI

Çerkezköy Belediye Meclisi geçtiğimiz Mart ayında Veliköy Düğün Salonu’nun ücret tarifesini belirlemişti. Meclisin AK Partili üyeleri salonun ücretsiz olmasını teklif etti. Ancak meclis çoğunluğunu oluşturan CHP'li üyeler bu teklifi kabul etmemişti. Salondan faydalanmak isteyen mahalle sakinleri, haftanın ilk 4 günü 750 TL, hafta sonu ise bin 500 TL ödeyerek salonu kiralayabilecek.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ses
ses - 1 yıl Önce

Ya tamam ucretsiz olmasin ama en azindan 500 lira olsa iyi degilmi gencler borc harc zorla evlenyiyor.. O paraya bir derdini gorur diye dusunuyorum saygilarimla

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510