Gerçeği aratmayan tatbikat

Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında deprem tatbikatı yapıldı. Yapılan tatbikat gerçeği aratmazken, öğrenciler tatbikatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 

Gerçeği aratmayan tatbikat

Çerkezköy Bakış - İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD Başkanlığı koordinesinde 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak ‘Deprem Anı Uygulaması ve Tahliye Tatbikatı’ yapıldı. Bu kapsamda Çerkezköy’de ilçe genelinde olduğu gibi Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de deprem tatbikatı düzenlendi.

Tatbikata Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Serkan Engin, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Tatbikatta ayrıca, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bağlı Çerkezköy İtfaiye İstasyonu ekipleri, ambulans, polis ve jandarma ekipleri de hazır bulundu.

GERÇEĞİ ARATMADI

Gerçeği aratmayan tatbikatta deprem başlangıcı olan ilk zilin çalmasıyla birlikte öğrencilerle "çök-kapan-tutun" yöntemini uygulanmasının ardından ikinci zilin çalmasıyla okul bahçesine tek sıra halinde çıkıldı. Öğrenciler toplanma alanında halka halinde beklerken, öğretmenleri tek tek isimlerini sayarak öğrencileri kontrol etti. İçeride kalan öğrenciler arkadaşlarının yardımıyla okul binasından çıkarılırken, yaralı öğrenciler ambulansa taşınarak tedavileri yapıldı. Öğrenciler tatbikatın ardından tek sıra halinde sınıflara alındı.


 

.