Geri dönüyor..!

Türkiye, Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Geri dönüyor..!

Hava sıcaklığının 10 derece düşmesi öngörülen Çerkezköy’de, Çarşamba ve Perşembe günü kar yağışının etkili olması bekleniyor. Yetkililer, vatandaşları mecbur kalmadıkça özel araçlarla dışarı çıkılmaması konusunda uyardı.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de 2 hafta önce etkili olan ve ilçede hayatı durma noktasına getiren kar yağışının bir benzerinin Salı gecesinden itibaren tekrar ilçede etkili olması bekleniyor. Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Çerkezköy’de bugün sabah saatlerinde hafif yağmur yağışı bekleniyor. Akşama doğru ise yağışın etkisini artırması, gece saatlerinde ise kara dönmesi öngörülüyor.

20 SANTİMETREYİ BULABİLİR

Çarşamba gününün ilk saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ile birlikte hava sıcaklığının yaklaşık 10 derece birden düşmesi bekleniyor. Çarşamba gün boyunca kar yağışının aralıkla yoğun şekelde devam edeceği tahmin ediliyor. Perşembe günü de yağışın aralıkla devam etmesi bekleniyor. Perşembe akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisini yitirmesi beklenirken, kuvvetli rüzgarın Cumartesi gününe kadar etkili olacağı tahmin edilmiyor. Kar yağışının yerde 10-20 cm civarında örtü ve yükseklik yapabileceği tahmin ediliyor.

TOPLU TAŞIMA TERCİH EDİN

İlçede Ocak ayının ilk haftasında etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda araç yolda kalmış, belediye ve karayolları büyük tepki toplamıştı. Vatandaşlar, belediye ve karayollarının gerekli tedbiri almasını istedi. Yetkililer, özellikle Çarşamba günü vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmasını önerdi.

Yorumlar 3
Mehmet 25 Ocak 2017 17:22

Lutfen haber yapin.kizilpinar çerkeZköy güzergahında hareket eden toplu tasima araclari, neden devlet hastanesine dogru hareket etmiyor. Millet mağdur oluyor. O sogukta kucaklarinda bebek ve cocuklarla yaklasik 20 dakika yürüyorlar ve resmen eziyet cekiyorlar. Yetkililerin buna bi çöZüm yolu bulmasini istiyoruz. Hizmet kapsamında gercekten insanlari magdur ediyorlar.

istanbul city..palmiye sitesi.. 23 Ocak 2017 23:27

kızılpınar da yol yok zaten...her yer delik deşik..ne özel araç nede münübüs zor gidiyor yollardan..haber yapsanız..

Trakya 23 Ocak 2017 19:21

Toplu taşıma araçlarına yönlendiren yetkililer onlara göre toplu taşıma araçları yeterli mi halk A göre yeterli değil bence