'Gözümü kırpmadan tekrar cepheye koşarım"

Çerkezköy Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu'nu ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri, öğrencilere Kıbrıs Barış Harekatında yaşadıklarını aktardı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, "Bugün savaş çıksa, bu yaşıma rağmen gözümü kırpmadan vatanımı müdafaa için tekrar cepheye koşarım" dedi.

'Gözümü kırpmadan tekrar cepheye koşarım"

Çerkezköy Bakış - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tekirdağ Projesi kapsamında Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ziyarette İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş de yer aldı.

ÇİÇEK HEDİYE ETTİ

Millî ve manevi duyguları pekiştirebilmek amacıyla düzenlenen ziyaret kapsamında öğrencilerle bir araya gelen gaziler, katıldıkları Kıbrıs Barış Harekatında yaşadıklarını paylaşarak, savaşın çok zor ve kötü bir deneyim olduğunu vurgulayıp o anki atmosferi öğrencilere anlattı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, "Bugün savaş çıksa, bu yaşıma rağmen gözümü kırpmadan vatanımı müdafaa için tekrar cepheye koşarım" dedi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Yarlıgan’a, Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş çiçek hediye etti.