15 Temmuz programı belli oldu

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Çerkezköy’de gerçekleştirilecek etkinliklerin programı belli oldu.

15 Temmuz programı belli oldu

Çerkezköy Bakış - 12 Temmuz tarihinde Halk Eğitim Merkezinde “15 Temmuz Demokrasi Gecesi ve Vatan Savunması” konulu konferans ile başlayacak etkinlikler kapsamında 15 Temmuz günü Çerkezköy Şehitliğinde şehit kabirlerinin ziyaret edilmesinin ardından Osmanlı Camiinde Mevlid-i Şerif okunacak. Akşam ise “Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü” gerçekleştirilecek ve belediye meydanında program düzenlenecek.

KONFERANS DÜZENLENECEK

FETÖ’nün kanlı hain 15 Temmuz darbe girişiminin 3. Yıldönümünde Çerkezköy’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlenecek. Etkinlikler 12 Temmuz Cuma saat 15.00’da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda “15 Temmuz Demokrasi Gecesi ve Vatan Savunması” konulu konferans ile başlayacak. Çerkezköy Kaymakamlığınca oluşturulan 15 Temmuz Hatıra Ormanının bakımı Orman İşletme Şefliğince gerçekleştirilecek.

TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATILACAK

14 Temmuz 2019 Pazar akşamından itibaren 15 Temmuz günü için kamu kurum ve kuruluşları Türk bayraklarıyla donatılacak. 14 Temmuz Pazar günü Tekirdağ Valiliği ev sahipliğinde şehit yakınları ve gazi ailelerinin onurlarına yemek verilecek.

ŞEHİTLERİMİZİN KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKILACAK

banner287
15 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’da Çerkezköy Şehitliğinde şehit kabirleri ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılacak ve dua edilip, karanfil bırakılacak. Öğle namazına müteakip Çerkezköy Osmanlı Camiinde Mevlid-i Şerif okunacak ve hatmi şeriflerin duası yapılacak ardından da Çerkezköy Belediyesince ikramda bulunulacak.

ANI DEFTERİ AÇILACAK

Şehit aileleri ve gazilerinde ziyaret edileceği etkinlikler kapsamında 15 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00’da Çerkezköy Cumhuriyet Meydanında “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” için vatandaşların hislerini paylaşacağı “Anı Defteri” açılacak.

MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ YÜRÜŞÜYÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

15 Temmuz Pazartesi günü saat 19.45’te Hükümet Konağı önünden başlayarak, Cumhuriyet Meydanında sona erecek şekilde “Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü” tertip edilecek. Ardından 20.00’da Cumhuriyet Meydanında “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı gerçekleştirilecek. Burada İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Günün anlam ve önemini belirten şiirler okunacak ve yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

CAMİLERİMİZDE SELALAR OKUNACAK

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 00.13’te tüm camilerde sela okunacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 12:17

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah dülger
abdullah dülger - 3 ay Önce

15 Temmuz Darbe gecesi ATM Kuyruklarında sabahlayanlarda yürüyüşe katılacaklar mı..?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510