1,5 ton atık kâğıttan, 1,4 kg yeni kâğıt

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, başlatılan kampanyayı sosyal hesabında paylaşarak destek istedi. Kullanılmış olan kitapların veya ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının en yakın okullara getirilmesi ile geri dönüşümünün sağlanacağı kampanyanın ekonomiye de katkı sağlayacağı belirtildi.

Çerkezköy Bakış
1,5 ton atık kâğıttan, 1,4 kg yeni kâğıt

Çerkezköy Bakış - “Ücretsiz ders kitaplarını ve kullandığımız kitapları ekonomiye kazandırıyoruz.” Sloganı ile başlatılan kampanyaya destek isteyen Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, “Ücretsiz ders kitaplarını ve kullanmadığınız kitapları ekonomimize kazandırıyoruz. Yapmanız gereken en yakın okula ulaştırmak. Bu konuda yerel basın başta olmak üzere herkesten destek bekliyoruz. Unutmayın. 1.5 ton atık kâğıttan 1400 kg yeni kâğıt oluyor.” paylaşımında bulunarak destek istedi.

banner287
EKONOMİMİZ KAZANSIN, BİZ KAZANALIM


Ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının veya kullanılmış kitapların en yakın okullara ulaştırılmasının özellikle üzerinde duran Gümüş, “Ekonomimiz kazansın, biz kazanalım. Geri dönüşüm bizim ve ülkemiz için önemli. 1 buçuk ton kâğıttan 1 kilo 400 gram yeni kâğıt oluşuyor. 2003 yılından bu güne kadar ilkokullarda, 2006’dan beri ortaöğretimde, 2009’dan bu yana açık öğretimlerde ve 2014 yılından itibaren de özel okullarda yaklaşık 25 milyon 93 bin 170 kitap dağıtıldı ve bu kitapların bedeli yaklaşık 43 milyon 288 bin 165 TL. Kitaplarımız dönüşüme kazandırıldığı takdirde ekonomimiz, aynı zamanda bizler de kazanacağız.  ”diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510