17 Ocak’a kadar askıda kalacak

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimi için Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) hazırlanan takvim kapsamında, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Listeler 17 Ocak’a kadar askıda kalacak.

17 Ocak’a kadar askıda kalacak

Çerkezköy Bakış - YSK tarafından hazırlanan seçim takvimi kapsamında, seçim maratonu başladı. Takvime göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri ile tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarıldı. Seçmen listelerinin 17 Ocak 2019 tarihi saat 17.00’a kadar askıda kalacağını ifade eden Gazi Osman Paşa Mahalle Muhtarı Mutlu Timur, “Seçmen listeleri Türkiye genelinde tüm muhtarlıklarda askıya çıktı. Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de Nüfus müdürlüğü ve muhtarlıklar bu süre zarfında cumartesi ve pazar günleri açık olup, vatandaşların hizmetinde bulunacaktır.” dedi.
“KONTROL ETMEYİ UNUTMAYIN”

banner287
Vatandaşların herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamaları için seçmen listelerini kontrol etmesi gerektiğini belirten Timur, “Vatandaşlardan ben nasıl olsa geçtiğimiz seçimde oy kullandım, uzun süredir aynı yerde ikamet ediyorum mantığından uzak durup, seçmen listelerini kontrol etmeleri gerekiyor. Seçmen kütüğünde kaydı olmayan vatandaşlar ise bağlı bulunduğu adrese ait elektrik, su fatura ile nüfus müdürlüğüne gidip adresini güncelleyip kaydını yaptırabilecek.” dedi.
YATAĞA BAĞIMLI ENGELLİ SEÇMENLER EVDE OY KULLANABİLECEK
Yatağa bağımlı engelli seçmenlerin de evde oy kullanabileceğini belirten Timur, “Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olanlar, 17 Ocak'a kadar ‘Engeli Nedeniyle Yatağa Bağımlı Olduğu’ veya ‘Hastalığı Sebebiyle Yatağa Bağımlı Olduğu’ ibare yer aldığı sağlık raporu ile birlikte, www.ysk.gov.tr internet adresinden temin edebileceği "Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu"nu doldurup yerleşim yerinin bağlı bulunduğu ilçe seçim kurulu başkanlığına ya da ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere bağlı bulundukları muhtarlığa teslim etmeleri halinde kayıtlı oldukları adreste seyyar sandık uygulaması ile oy kullanabilecek.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306