173. kuruluş yıldönümü törenle kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de bir dizi tören ve etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından, kutlama programı Polisevi’nde düzenlenen kokteyl ile son buldu.

173. kuruluş yıldönümü törenle kutlandı

Çerkezköy Bakış - Dün saat 10.30’da Çerkezköy Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Can Burak Şişman, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruşlarının temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Emniyet Teşkilatı mensupları katıldı.

ÇELENK KONULDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlü Serdar Kurtoğlu, 
Atatürk Anıtına çelenk sundu.

banner287
“ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Çelenk sunumunun ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser Yardımcısı Tayfun Düdükçü, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Düdükçü, “Emniyet teşkilatı; çağdaş, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü ve temel kurallarından biridir. Emniyet teşkilatı toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma kanunun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi birçok önemli ve hayatı görevleri üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmayacağız. Polisin olayları önlenmesi suçların yakalanabilmesinde halkın desteğinin önemi ile polis-vatandaş diyaloğu ne kadar iyi olursa başarıya o denli ulaşacağının bilinmesi gerekir, kendi huzuru ve dolayısıyla hepimizin huzuru için halkımız polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Toplumun huzuru milletin dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, demokratik, laik, sosyal hukuk devletimizin bekası için yüksek vazife şuuru ile hizmet vermekte olan emniyet teşkilatının, 173. yılını kutlar, huzur ve barış dolu nice yıllar dileğiyle; bugüne kadar ağır çalışma koşullarına göğüs gererek görevini sürdüren ve bu uğurda şehit olan tüm emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet, gazi ve emeklilerimiz ile halen görev yapan meslektaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı dilerim” dedi. 

POLİSEVİN’NDE TEBRİKLER KABUL EDİLDİ

Çelenk koyma töreninin ardından tüm protokol üyeleri ile katılımcılar Polisevi’nde düzenlenen kokteyle katıldı. Burada İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu tebrikleri kabul ederken Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla pasta kesildi.


Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306