4. döneme hazırlanıyor

Çerkezköy’ün Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün, 2004 yılından bu yana muhtarlık görevini sürdürüyor. Akgün, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde de aday olacağını açıkladı.

4. döneme hazırlanıyor

banner287
Çerkezköy Bakış - Bağlık’ın mahalle olmasının ardından 2007 yılında yapılan ara seçimle muhtarlık görevine başlayan Tahsin Akgün, 11 yıldır, yani 3 dönemdir bu görevini sürdürüyor.  Bağlık Mahallesinin nüfusu yaklaşık 7 bin olduğu günlerde muhtarlık görevine başladığını belirten Akgün, mahallenin nüfusunun 2017 yılı TÜİK verilerine göre 12 bin 714 olduğunu söyledi. 19 Ekim tarihinin Dünya Muhtarlar Günü olduğunu hatırlatan ve muhtar olarak vatandaşlara hizmet etmeye çalıştığı sözlerine ekleyen Akgün, “Muhtar, mahalle sakinini başı sıkıştığı anda kapısını çalacağı ilk kişidir. Muhtarlar sizin özelinizi paylaştığını kişilerdir. Sizinle dertlenip, sizinle sevinirler. Muhtar, devletin mahalledeki şefkat elidir. Yoldan kaldırıma, çöplerden yanmayan sokak lambasına kadar halkın her şeyiyle ilgilenen bir kurumdur. Mahallelinin dileklerini, şikâyetlerini ilgili kurumlara iletmekten asla çekinmeyiz.” dedi.
Aynı zamanda 2014 yılından beri Çerkezköy Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini de sürdüren Akgün, 4. dönem için 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde aday Bağlık Mahallesinden tekrar muhtar olmak için aday olacağını ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
garip
garip - 11 ay Önce

beledyeyle birlikte mahalleyi bitirdiniz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510