6 bin kişi hep birlikte oruçlarını açtı

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak üzerinde verilen iftar yemeğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinde okunan ezanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi.

Çerkezköy Bakış
6 bin kişi hep birlikte oruçlarını açtı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin hemen arkasında bulunan Özcan Sokak üzerinde düzenlenen iftar yemeğine

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık, AK Parti Tekirdağ Milletvekili adayları Abdullah Öğe ve Çiğdem Koncagül, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, AK Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili adayı Zehra Çalışkan, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 6 bin vatandaş katıldı.
 

“BU GÜZEL SOFRALAR BİRLİK BERABERLİĞİMİZİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ OLMUŞTUR”


İftar öncesi burada kısa bir konuşma yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel,
“Yüce yaradan bu milletin birlik ve beraberliğine asla zeval vermesin. Yüce yaradan bu milletin bayrağını asla yere indirtmesin. Yüce yaradan bu milletin topraklarını asla düşman botuna çiğnetmesin. Bu güzel sofralar bu milletin en güzel birlik ve beraberliğinin örneği olmuştur. Allah’a hamdolsun ki bizden sonraki nesillere bırakabileceğimiz çok güzel bir kültürümüz oluştu. Bu sofralar sayesinde ekmeğimizi, derdimizi paylaşabiliyoruz. Bu akşam bu organizasyonu yaparak bizleri bir araya getiren Çerkezköy İlçe Başkanlığımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu vesileyle şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum, sevdiklerinizle nice Ramazanlara ulaşmanızı niyaz ediyorum.” dedi.

“ALLAH’IN EN ÇOK SEVDİĞİ SOFRALAR KAŞIĞIN EN ÇOK GİTTİĞİ SOFRALARDIR”


AK Parti Tekirdağ Milletvekili adayı Abdullah Öğe ise yaptığı konuşmada “Bizle beraber bu yolda yürüyen AK Parti’ye gönül vermiş veya başka partiye gönül vermiş çok değerli hemşerilerimiz, ilçe başkanlığımızın düzenlediği iftar programına hepiniz hoş geldiniz. Allah’ın en çok sevdiği sofralar kaşığın en çok gittiği sofralardır. Bugün sizlerle bu meydanda bir arada olduğumuz için Rabbime sonsuz şükürler ediyorum. 24 Haziran seçimleri için 12 gün sonra sandığa gideceğiz. Aday adaylık süreciyle beraber diğer aday arkadaşlarımızla Tekirdağ’ın bütün ilçelerinde çalışmaya devam ediyoruz. Biz her gittiğimiz ilçede, her elini sıktığımız vatandaşımıza şunu anlatıyoruz: Biz milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendi şahsi çıkarlarını devletinin çıkarlarının önünde görmeyen, milletiyle beraber olan siyasi partilerle bir araya gelmiş ve bu siyasi partilerde görev almaktan gurur duyan teşkilat mensuplarıyız. Biz 16 yıldır yaptık diyoruz. Yapmaya devam edeceğiz diyoruz. Onlar konuşur AK Parti yapar dedik. Öyle oldu. Bundan sonra da yeni sloganımız ‘yaparsa yine en iyisini AK Parti yapar’ diyerek yola çıktıyoruz.” dedi.

“MİLLET İTTİFAKI YIKIM PROJELERİNDEN BAHSEDİYOR”


Öğe konuşmasını “Afrin’e gidelim dediğimiz zaman Afrin’de ne işimiz var dediler. Bizler 3.köprüyü yapalım dediğimiz zaman, havaalanı yapalım dediğimiz zaman onlar yıkım projelerinden bahsediyorlar. Biz milletin yanında olduk diyoruz. Onlar sözde adıyla Millet İttifakı diyorlar ama bunda hiç de samimi değiller. Çünkü ana muhalefet partisinin lideri kendi ülkesini Avrupalı lobilere şikayet edecek kadar milletine samimi olmadığını göstermiştir. Ama bizim liderimiz, genel başkanımız, başkomutanımız, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi, ülkesini yurtdışında daha itibarlı temsil etmesi için, vatandaşına ve milletine hizmet etmesi için elinden geleni yapmaya gayret ediyor. Birileri yapıyor, birileri çamur atıyor. Kim milletiyle yürüyor kim milletinin önüne değil de terör örgütlerini PKK’yı PYD’yi arkasına alıyor görüyor. Bizler teröristleri cezaevlerinde ziyaret edenlerle bir değiliz. Milletimizle bir olmaya, milletimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz.” ifadeleriyle sürdürdü.

banner287
“BAHÇELİ VE DESTİCİ’DEN ALLAH RAZI OLSUN”


Öğe konuşmasının sonunda “İftara katılım gösteren MHP İlçe yönetimine teşekkür ediyorum. Milletin menfaati, ülkesinin çıkarı söz konusu olduğu zaman siyasette her şey teferruattır diyen Sayın Devlet Bahçeli ve Mustafa Destici’den de Allah razı olsun.” diyerek herkesin Ramazan Bayramını tebrik etti.
 

TANIŞIK: ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN


Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Okunan ezanın ardından yaklaşık 6 bin kişi orucunu açtı. İftarın ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık teşekkür konuşması gerçekleştirdi. İftara katılanlara ayır ayrı teşekkür eden Tanışık “Bizleri yalnız bırakmadığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu mübarek ayların tüm İslam alemi için hayırlar getirmesini diliyorum. Biz burada ne kadar rahat iftar sofrası yapsak da bizim gibi rahat iftar yapamayan İslam coğrafyasındaki Müslüman kardeşlerimizi unutmamalıyız. Dualarımızla onların yanında olmalıyız. Bugün emperyalist güçlerin İslam devlerini bölerek parçalama heveslerini hepimiz biliyoruz. Biz inşallah 24 Haziran’da hep birlikte el ele vererek bu fırsatçılara imkan vermeyeceğiz. Birlik olacağız.” diye konuştu.

“AYNI DESTEĞİ VERECEĞİNİZE İNANCIMIZ TAMDIR”


Programda konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili adayı Çiğdem Koncagül ise Türkiye’nin 24 Haziran’da en önemli seçimlerinden birini yaşayacağını ifade ederek “Yeni bir sistemle, güçlü bir Türkiye ile devam diyerek yola çıkan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapacağız Allah’ın izniyle. Akabinde de inşallah güçlü bir meclisle temsilini sağlayacağız. Çerkezköy’e teşekkür etmek istiyorum. Yıllarca AK Partili olmaktan vazgeçmediği için, her seçimde yüzde 50 oyla AK Parti’yi temsil ettiği için. İnanıyorum ki bu seçimde de aynı desteği vereceğinize inancımız tamdır.” dedi.

“24 HAZİRAN’DA 2.BAYRAMI KUTLAYACAĞIZ”


İftar programında son konuşmayı ise TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop gerçekleştirdi. Ramazan Bayramı’nın ardından 24 Haziran’da 2.bayramı kutlayacaklarını ifade eden Şentop “24 Haziran’da da Türkiye’nin milli şahlanış hamlesinin başlangıcını, milletle devletin bütünleşmesinin bayramını kutlayacağız. Çerkezköy her zaman AK Parti’ye güçlü destek verdi.” dedi.

“DÜŞMAN OKLARININ HEDEFİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”


Şentop konuşmasını “Her gün yabancı ülkelerin medya ve basınında 24 Haziran seçimleri konuşuluyor. Dünyanın bütün ülkelerinde seçim oluyor. Hiçbir ülkenin seçimleri diğer ülkelerin medyasında bu kadar yer bulmuyor. Herkes Türkiye’deki seçimi, Recep Tayyip Erdoğan’ı takip ediyor. Nasıl olur da Recep Tayyip Erdoğan’ı göndeririz hesabı yapıyorlar. Millet İttifakı içerisindeki partiler bir araya getiren Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığıdır. İmam Şafi’ye sormuşlar Hak ehlini, istikamet üzere olanları nasıl tanırız? O da demiş ki: Düşman oklarının hedefini takip edin o sizi hak ehline, istikamet ehline götürür. Bugün bütün dünyada bu milleti değerlerine düşman olanların okları kime yönelmiş, hepsi Tayyip Erdoğan’a yönelmiş. O zaman Tayyip Erdoğan istikamet üzere demektir. Hiçbir şey bilmiyorsak en büyük ölçü kriter budur. Bu millet inşallah Cumhurbaşkanımızı seçecek ve Cumhur ittifakını mecliste güçlü bir oyla temsil edecektir.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 16:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
huseyin
huseyin - 12 ay Önce

siz kendi reklamınızı iftar yemeklerinde yaparsınız

Hakan
Hakan - 12 ay Önce

Belediye ne kadar güzel bir yer yapmış tüm halk orada toplanıyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510