Açılışı yarın yapılıyor

İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmetlerinden olan "Açık Kapı” projesinin Çerkezköy’deki biriminin resmi açılışı yarın yapılacak. Hükümet Konağında bulunan Açık Kapı ofisine giden vatandaşlar, farklı farklı kurumlar gezmeden problemlerini doğrudan anlatabilecek.

Açılışı yarın yapılıyor

banner287
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamlık makamının da bulunduğu Hükümet Konağı’nda “Açık Kapı” ofisi oluşturuldu. 3 kişinin görev yapacağı ofisteki görevliler vatandaşların istek, talep ve şikayetlerini dinleyecek ve çözüm yolu arayacak. Açık Kapı projesi, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturuldu. Projenin amacı ise devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, başvuruların sonuçlandırma sürelerini hızlandırmak suretiyle hizmetlerde vatandaş memnuniyetini arttırmak amaçlanıyor. Vatandaşlar, çözüme kavuşturamadığı sorunlarda buradaki görevlilerle iletişime geçecek.
Açık Kapı biriminin resmi açılışı 15 Mayıs Çarşamba günü saat:15.00'da yapılacak. Kaymakam Atilla Selami Abban, “Açık Kapı vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere daha hızlı ve doğru çözümler üretilmesi, İçişleri Bakanlığına bağlı kurumlar, yerel yönetimler, diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde hizmet verilmesi amaçlanmıştır. Toplumda kamu hizmetlerini sunanlarla vatandaş arasında ki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, kronikleşmiş sorunlara daha hızlı ve yapıcı çözümler bulmak ve bunların anlamlandırılmasını sağlamaktadır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510