Afacanlardan yıl sonu sergisi

Çerkezköy’de faaliyet gösteren Afacan Çocuk Yuvası’nın afacanları tarafından hazırlanan el emeği projeler, yıl sonu sergisinde görücüye çıktı.

Afacanlardan yıl sonu sergisi

Çerkezköy Bakış - Afacan Çocuk Yuvası, 2018-2019 eğitim öğretim yıl sonu sergisi düzenledi.
Minik öğrencilerin yıl boyunca yaptığı tüm kutlamalar ve proje çalışmaları görücüye çıkarıldı. Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği sergide yaptıkları çalışmaları gören afacanlar renkli görüntüler oluşturdular.

“TAKIM HALİNDE ÇALIŞMAYI ÖĞRENDİLER”

Afacan Çocuk Yuvası Müdürü Güzin Güven, öğrencilerin sene içerisinde hem aileleriyle hem de takım halinde yapılan tüm çalışmaların sergilendiğini ifade etti. Güven, “Yaşayarak öğrenme en kalıcı öğrenmedir. Çocuklarımız için gerekli uygun ortamı sunduk, materyalleri oluşturduk ve meydanı çocuklarımıza bıraktık. Onlarda bütün bir yıl boyunca hem eğlendiler hem öğrendiler. Çocuklarımız proje çalışmalarıyla birlikte çalışmayı, üretmeyi takım ruhu ile öğrendiler. Bu projeleri yaparken üretmenin mutluluğunu da yaşadılar. Üretmenin mutluluğu duygusunu şimdiden yaşamış, tatmış olan çocuklar kendilerine aslında vizyon belirlerler. Vizyonu olan insanın rotası bellidir. Takım ruhuyla üretmeyi öğrenen çocuk, gelecekte boş durmaktan mutsuz olur ürettiğini gördükçe hep daha iyisini yapmak üretmek isteyecektir.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 16:21

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510