AHBAP’tan örnek çalışma

Ünlü sanatçı Haluk Levent’in kuruculuğunu ve genel başkanlığını yaptığı AHBAP, bugüne kadar bir çok yardım ve farkındalık faaliyetlerine imza attı. AHBAP Tekirdağ Temsilciliği, Çerkezköy Kentpark’da çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için sokak hayvanlarına dağıtılması amacıyla küçüklere kedi ve köpek maması verdi.

AHBAP’tan örnek çalışma

Çerkezköy Bakış - Yaptıkları birçok yardım faaliyeti ile adından sıkça söz ettiren AHBAP, farkındalık oluşturmaya devam ediyor. 4 Nisan’dan birinci yaşını kutlayan AHBAP Tekirdağ İl Temsilciliği, özellikle hayvanlara karşı şiddet olaylarının daha da arttığı bugünlerde yine farkındalık oluşturacak ve örnek alınması gereken bir davranışa imza attı. AHBAP üyeleri, küçük fileler içerisinde hazırladıkları 70 tane kedi, köpek mamasını Çerkezköy Kentpark’da çocuklara dağıttı.

“AHBAP, İNSANİ DEĞERLERİ BİREYLERE AŞILAMAYI ÇABALAR”

banner287
AHBAP Tekirdağ İl Başkanı Seren Yıldırım yaptığı açıklamada, “AHBAP; paylaşmak, yardımlaşmak ve tüm canlılara, doğaya saygı gösterip, öğrenmek üzerine kurulu bir insanlık hareketidir. Dayanışmayı ve paylaşımı güçlendirme çabasında olan, sevgi üzerinden aidiyete dayalı değer sistemleri ile çalışan, bir işbirliği oluşumudur. AHBAP, insani değerleri bireylere aşılamayı çabalar. Hukuk kuralları çerçevesinde insan, kadın ve çocuk hakları alakalı konuları, tüm dünya çocuklarının yaşam hakkını koruyabilmeyi, teknolojik ve bilimsel araştırma geliştirme faaliyetlerini desteklemeyi, şehirlerde düzenlenen yardım organizasyonlarının AHBAP değerlerine uygun olarak işlemesini ve sürdürülebilir çevre bilincinin topluma yayılması için gerekli çalışmaları kendisine görev edinir. AHBAP; 21 ay gibi kısa bir zamanda 64 şehir ve 60 üniversitede 30.000 gönüllüye ulaşmış, yerel değerleri global bilgi ile entegre ederek yerel ve genel projeler oluşturma hedefini sürdürmüştür.” ifadelerini kullandı.

AHBAP ÇERKEZKÖY KURULACAK

Çerkezköy’de şu an için 46 üyelerinin bulunduğu ve kısa bir süre sonra burada da bir temsilciliğin açılacağını belirten Yıldırım, “Çerkezköy'de 46 kişiyiz şimdilik. Ağustos veya Eylül gibi Çerkezköy Ahbap kurulması da planlanıyor.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 16:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510